Labas rytas, Lietuva I d. Metas pasveikinti tautinių mažumų atstovus: šiandien – Tautinių bendrijų diena

Spaudos apžvalga su Ignu Andriukevičiumi.

Pritūpimų variacijos būsimoms mamytėms ir ne tik joms. Pritūpimai nėščioms moterims yra puikus pratimas – jis gerina klubų mobilumą, stiprina sėdmenis, liemens ir ypač gimdymui svarbius dubens dugno raumenis. Pratimus reikia atlikti lėtai, įtempus sėdmenis, išlaikant taisyklingą kelių padėtį! Nė vienas pratimas neturi kelti skausmo ar diskomforto. Pratimus galite kartoti 10–15 kartų.

Vieniems seni, aprūdiję metaliniai įrankiai tik užima garaže vietą, o kitiems jie tampa priemonėmis kurti. Ką iš kastuvų planuoja sumeistrauti panevėžietis Rimantas Kiela – pamatykite patys.

Sulaukę gražaus ryto pasidomėkime ir kokius orus atneš kita savaitė – kaip visada ketvirtadieniais kalbamės su LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Karantinas pakoregavo ir tautinių mažumų Lietuvoje planus septintąjį kartą paminėti Tautinių bendrijų dieną. Apie šią dieną ir tautines bendrijas kalbamės su Tautinių bendrijų tarybos pirmininku Daumantu Levu Todesu ir Lietuvos graikų draugijos „Patrida“ pirmininkė Evelina Paulavičienė.

Rubrikoje „Kalendorius“ – Albrechto Durerio gimimo diena. Šis tapytojas ir grafikas laikomas vienu iškiliausių Vokietijos renesanso menininkų ir graviūros meistrų. Taip pat kūrė vitražus ir grafiką. Daugiausia tapė religine tematika, kūrė portretus, tobulino grafikos technikas. Dureris išraižė apie 200 medžio ir šimtą metalo raižinių, išbandė sausosios adatos techniką ir geležies plokštelę. Išliko apie šešias dešimtis menininko aliejinių paveikslų ir apie tūkstantį piešinių.

Humbolto pingvinams iš JAV labai pasisekė – jie turėjo progą apsilankyti Nelsono-Atkinsono muziejuje Kanzase. Kitiems lankytojams jo, kaip ir zoologijos sodo, durys užvertos. Muziejaus vadovas juokauja, kad pingvinams labiausiai patikę Caravaggio darbai.

Vaikų psichologinė gerovė: nustatyta, kad Lietuvos vaikai yra irzlesni, nervingesni, mažiau patenkinti savo gyvenimu. Kodėl taip yra ir kodėl patyčios nesitraukia iš vaikų gyvenimo, kalbamės su Vaikų linijos psichologe Jurgita Smilte Jasiulione.

Ved. Ugnė Siparė.