Homo cultus. Istoriko teritorija. Portreto piešimo žodžiais menas

Homo cultus. Istoriko teritorija. Portreto piešimo žodžiais menas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip gimsta lėti, ilgi įdomūs pokalbiai? Kada verta šiems pokalbiams nuosekliai ruoštis, o kada geriau pasikliauti intuicija bei improvizacija? Kas yra svarbesnis, turintis lemiamą žodį, pokalbio metu: klausinėtojas ar pasakotojas? Kaip galima apibūdinti, kas yra geras klausimas? Kiek procentų autorystės pokalbio knygose priklauso klausinėtojui, o gal jis tėra pasakojančio šešėlis?

Šiuos ir kitus dalykus nagrinėsime su kultūros žurnalistu, eseistu, redaktoriumi Gediminu Kajėnu ir fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi.

Gediminas Kajėnas 2019-aisiais išleido knygą „33 portretai: pokalbiai su menininkais“, kurioje publikuojami fotografų, rašytojų, dailininkų, aktorių, skulptorių, muzikantų, kino kūrėjų portretai, sukurti tikro pokalbio meistro ranka.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.