Labas rytas, Lietuva I d. Namuose užsidarę senjorai nenuobodžiauja: dalis studijuoja nuotoliniu būdu

Gegužės 20 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart ji – su Ignu Andriukevičiumi. Iškart po to – Calvin Harris ir Rag'N'Bone Man kūrinys „Giant“.

Pėdos – tarsi kūno ir sveikatos žemėlapis: pasak Igno Bakėjaus, atpalaiduoti jas būtina. Ar kada atlikote pėdų atpalaidavimo pratimus? Pasak sporto ir sveikos gyvensenos trenerio Igno Bakėjaus, tai būtina. O kodėl – sužinosime gegužės 20 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

The Sneekers – „Ghetto Superstar“.

Po medynų ir gyvūnijos įvairovę – pėsčiomis: į pasivaikščiojimą kviečia Rozalimo pažintinis takas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame pasidairyti po pažintinius takus. Vienas jų yra Lietuvos šiaurėje, prie nedidelio Rozalimo miestelio. Šis pažintinis takas driekiasi 4,5 km ir kviečia pažinti medynų ir gyvūnijos įvairovę. Apie jį plačiau – reportaže.

Jei baigėte skaityti knygą ir dairotės naujos: trys Jolantos Kryževičienės literatūrinės rekomendacijos. Baigėte skaityti kokią nors knygą ir dairotės sekančios? Turime naujienų. LRT radijo kultūros laidų redaktorė Jolanta Kryževičienė dalinasi asmeninėmis rekomendacijomis. Jos trijų negrožinių leidinių sąraše: Hayden Herrera knyga „Frida“, Franso de Waalo „Paskutinis Mamos apkabinimas“ ir Christophe`o Andre darbas „Vidinis gyvenimas“.

Linas Adomaitis – „Vandenynai“.

Trečiojo amžiaus universiteto rektorė apie studijuojančius senjorus: nenorime sėdėti užsidarę – norime veikti. Tai, kad karantino metu švietimas persikėlė į virtualią erdvę, pajuto daugelis – visi mokslai vyksta nuotoliniu būdu. Pajuto net ir dalis senjorų. Pasidomėkime, kaip gyvuoja Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto studentai. Šios švietimo įstaigos rektorė dr. Zita Žebrauskienė sako, kad senjorai negali tiesiog sėdėti užsidarę ir visąlaik klausytis kalbų apie riziką – jie nori veikti.

Macklemore ft. Skylar Grey – „Glorious“.

Gimtadienį švenčia Cher: moters karjeroje – ne tik muzikos olimpo viršūnė, bet ir „Oskaras“. Cher arba Cherilyn Sarkisian gimė 1946-ųjų gegužės 20 d. Jungtinių Valstijų Kalifornijos El Sentro mieste. Išgarsėjo būdama vos 17-os, kai duetu „Sonny and Cher“ išleido dainą „I Got You Babe“, kuri iškart šovė į visų grojamiausių kūrinių sąrašų viršūnes. Vėliau išleido ir daugiau itin sėkmingų kūrinių. Neilgai trukus pradėjo ir solinę karjerą. Prasidėjus finansiniams sunkumams, duetas pradėjo kurti varjetė, kuris vėliau persikėlė ir į televizijos kanalus. Tai tapo tramplinu ir jų muzikinėje karjeroje – duetas vėl ėmė užkariauti muzikos eterį. 7-ajame dešimtmetyje Cher ėmė labiau rodytis kaip solo atlikėja. Ne kartą pasirodžiusi televizijos ekranuose, 9-ajame dešimtmetyje pradėjo ir aktorės karjerą kine. Cher suvaidino mažiausiai šešiose dešimtyse filmų. Jos kino apdovanojimų lentynoje – „Oskarų“ statulėlė už geriausią moters vaidmenį juostoje „Pamišę“. Taip pat – trys „Auksiniai gaubliai“. Per ilgametę karjerą Cher tapo žinoma ne tik dėl savo kūrybos, bet ir dėl išskirtinio stiliaus, neįprastų kostiumų. Drabužiais atlikėja siekė išreikšti savo poziciją įvairiais jautriais klausimais.

Prahos zoologijos sode – nauji gyventojai: lankytojams pristatyti azijiniai drambliukai. Gegužės 20 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – ir smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Prahos zoologijos sodo lankytojai išvydo naujus gyventojus. Pirmą kartą visuomenei pristatyti azijiniai drambliukai. Jie gimė kovo mėnesį. Kol kas mažylės dar neturi vardų. Čia azijiniai drambliai atvežti 1933 m., tiesa, pirmasis jų Prahos zoologijos sode gimė tik 2013 m.

Visi nusipelnėme pogulio vonioje: atpalaiduojančios druskos galite pasigaminti ir patys. Ilgą laiką gyvenome neįprastomis sąlygomis. Tai kėlė nerimą. Esame tikri, kad visi nusipelnėme pusvalandį atsipalaiduoti vonioje. O į tą vonią siūlome įberti druskos, kurios galime pasigaminti patys. Procesą demonstruoja natūralios kosmetikos gamintoja Aistra Papaitė-Kazlauskienė.

„Laikas – pinigai“. Jei nafta būtų nemokama, kodėl degalinėje vis tiek mokėtume 80 centų už litrą? Pabaigai – dar vienas portalo LRT.LT projekto „Laikas – pinigai“. Šįkart jis – apie naftos ir degalų kainas.

Ved. Ugnė Siparė.