Panorama. Narkevičius ir toliau neigia LRT Tyrimų skyriaus informaciją – tikina, kad už namo rekonstrukciją mokėjo tėvai

Patvirtintas naujas mirties nuo COVID-19 atvejis. Rizikos grupei priklausęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pacientas mirė Santaros klinikose. Tai 60 mirtis nuo koronaviruso infekcijos Lietuvoje. Per parą patvirtinta 15 naujų viruso atvejų – tai didžiausias skaičius per pastarąsias 10 dienų. Iš viso šalyje registruoti 1562 užsikrėtusieji. Pasveikusiais laikomi 1025 žmonės.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir toliau neigia informaciją apie tai, kad už jam priklausančio namo, esančio Trakuose, rekonstrukciją galėjo būti atsiskaitoma viešaisiais pirkimais. Jis tikina, kad už namo rekonstrukciją mokėjo jo tėvai, prisidėjo ir jis pats, esą turi ir tai patvirtinančius dokumentus.

Projekto „LRT ieško sprendimų“ komanda aiškinosi, kaip su COVID-19 krize grumiasi Baltijos šalys. Latvija ir Estija ekonomikai metė gana panašų gelbėjimo ratą, kaip ir Lietuva, tačiau aiškėja, kad kai kur kaimynai – ir dosnesni, ir įžvalgesni.

Savivaldybės skaičiuoja išleidusios per 23 milijonus eurų ekstremaliajai situacijai suvaldyti ir planuoja, kad išlaidų bus dar daugiau. Vyriausybė išleistus milijonus žada grąžinti, merai ragina skubėti – esą kai kurioms, ypač mažesnėms, savivaldybėms, trūksta apyvartinių lėšų, o ir dalies mokesčių dėl ekstremaliosios situacijos esą nepavyks surinkti.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino nutraukti šalies narystę Pasaulio Sveikatos Organizacijoje, jei ši per artimiausią mėnesį nesiims reikšmingų pokyčių.

Teatrų ir koncertinės įstaigos, atstovaujančios scenos menų kolektyvams ir kūrėjams, prašo Vyriausybės skubos tvarka peržiūrėti sprendimus dėl kultūros renginių ribojimo ir paskelbti planą, kaip galėtų vykti tokie sceninio meno renginiai bent artimiausius tris mėnesius. Pasak kūrėjų, kai veikia prekybos centrai, kavinės, draudimas rengti kultūros renginius daugiau nei 30 žmonių yra diskriminacinis, darantis kultūros sektoriui profesinę žalą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą, socialdemokratą Vaclovą Andrulį, jis įtariamas reikalavęs 10 tūkst. eurų kyšio.

Karantinui pasibaigus, pramogų gali ir nepadaugėti. Pramogų parkų atstovai svarsto, kad po karantino, galiojant griežtiems saugumo reikalavimams, gali tekti priimti mažiau lankytojų, o dėl kelių šimtų žmonių atidaryti viso parko neapsimokės.

Po koronaviruso infekcijos gydymo į darbą Kremliaus dekretu grįžta Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas. Tarnybos sako, kad infekcijos plitimas stabilizuojasi, nors užsikrėtusiųjų registruojama jau beveik 300 tūkstančių, o padėtis Dagestane vadinama katastrofiška.

Rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje – rekordiškai karšta gegužė: daugiau nei 40 laipsnių karščio fiksuojama Kipre, Izraelyje, Egipte, neįprastai karšta ir Graikijoje.

Vilniuje, galerijoje „The room“, atidaryta metalo menininkės Birutės Stulgaitės darbų paroda.

Prancūzijoje gyvenančiai menininkei Esterai Šalev-Gerc įteiktas Lietuvos pasas. Litvakės Šalev-Gerc darbai eksponuoti Paryžiuje, Niujorke, Londone, Vankuveryje, San Fransiske ir kituose pasaulio miestuose. Menininkė sako, kad gavus Lietuvos pasą apėmė keistas jausmas – tarsi pagaliau būtų baigta dėlionė.

Ved. Marijus Žiedas.