Žinios. Savivaldybės išleido per 23 milijonus eurų ekstremaliajai situacijai suvaldyti

Vyriausybė išleistus milijonus žada grąžinti, merai ragina skubėti

LRT TELEVIZIJA

2020.05.19 17:46

Naujausias mirties nuo COVID-19 atvejis patvirtintas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir toliau neigią informaciją apie tai, kad už jam priklausančio namo, esančio Trakuose, rekonstrukciją galėjo būti atsiskaitoma viešaisiais pirkimais. Jis tikina, kad už namo rekonstrukciją mokėjo jo tėvai, prisidėjo ir jis pats, esą turi ir tai patvirtinančius dokumentus.

Savivaldybės skaičiuoja išleidusios per 23 milijonus eurų ekstremaliajai situacijai suvaldyti ir planuoja, kad išlaidų bus dar daugiau. Vyriausybė išleistus milijonus žada grąžinti, merai ragina skubėti – esą kai kurioms, ypač mažesnėms, savivaldybėms, trūksta apyvartinių lėšų, o ir dalies mokesčių dėl ekstremaliosios situacijos esą nepavyks surinkti.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino nutraukti šalies narystę Pasaulio Sveikatos Organizacijoje, jei ši per artimiausią mėnesį nesiims reikšmingų pokyčių.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą, socialdemokratą Vaclovą Andrulį, jis įtariamas reikalavęs 10 tūkst. eurų kyšio.

Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėse kai kuriems pacientams šiemet leista būti ilgiau. Šias paslaugas apmokės valstybė – tam reikės maždaug milijono 700 tūkstančių eurų.

Karantinui pasibaigus, pramogų gali ir nepadaugėti. Pramogų parkų atstovai svarsto, kad po karantino, galiojant griežtiems saugumo reikalavimams, gali tekti priimti mažiau lankytojų, o dėl kelių šimtų žmonių atidaryti viso parko neapsimokės.

Rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje – rekordiškai karšta gegužė: daugiau nei 40 laipsnių karščio fiksuojama Kipre, Izraelyje, Egipte, neįprastai karšta ir Graikijoje.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.