Žinios. Trumpas pagrasino nutraukti JAV narystę PSO

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir toliau neigią informaciją apie tai, kad už jam priklausančio namo, esančio Trakuose, rekonstrukciją galėjo būti atsiskaitoma viešaisiais pirkimais. Jis tikina, kad už namo rekonstrukciją mokėjo jo tėvai, prisidėjo ir jis pats, esą turi ir tai patvirtinančius dokumentus.

Dėl techninių sistemos gedimų vėluoja naujausi NVSC duomenys apie koronaviruso infekcijos situaciją Lietuvoje, tačiau pranešama, kad koronavirusas nustatytas Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone, esančių „McDonald's“ užkandinės darbuotojui ir trečiam „Rimi“ darbuotojui. Su klientais šie asmenys esą kontakto neturėjo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą, socialdemokratą Vaclovą Andrulį, jis įtariamas reikalavęs 10 tūkst. eurų kyšio.

Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad rinkimai spalį turi vykti, tik privalės būti užtikrintas rinkėjų saugumas. Pasak Aurelijaus Verygos, Lietuva jau turi patirties, kokių saugumo priemonių reikia imtis žmonių susirinkimo vietose.

Projekto „LRT ieško sprendimų“ komanda aiškinosi, kaip su COVID-19 krize grumiasi Baltijos šalys. Latvija ir Estija ekonomikai metė gana panašų gelbėjimo ratą, kaip ir Lietuva, tačiau aiškėja, kad kai kur kaimynai – ir dosnesni, ir įžvalgesni.

Finansų ministras pristatė visuomenės diskusijoms ekonomikos gaivinimo planą, kurio tikslas – sparčiai ir efektyviai investuoti į Lietuvos ekonomikos augimą, kad ji taptų inovatyvi ir kurtų aukštą pridėtinę vertę.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino nutraukti šalies narystę Pasaulio Sveikatos Organizacijoje, jei ši per artimiausią mėnesį nesiims reikšmingų pokyčių.

Po kovos su koronavirusu į darbą grįžta Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas, praneša Kremlius.

Vokietijoje koronaviruso infekcijos židiniu virto pabėgėlių centras.

Rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje – rekordiškai karšta gegužė: daugiau nei 40 laipsnių karščio fiksuojama Kipre, Izraelyje, Egipte, neįprastai karšta ir Graikijoje.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.