LRT pamokėlės. Sužinosime, kodėl vienos medžiagos skęsta, o kitos plaukia, ir mokysimės sodininkystės

LRT TELEVIZIJA

2020.05.19 12:00

1. Medžiagų tankis. Kodėl vienos medžiagos skęsta, o kitos plaukia? Sužinosime kodėl plaukia čiuožikai, kaip iškeliami iš dugno laivai su lobiais ir ar galima stovėti ant vandens? Mokytojas dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas).

2. Brolio dviratis – sesei. Taip, nemažai jaunesnių brolių ar sesių nenori vyresnių šeimos narių išaugtų žaislų. Šiuo atveju kalbame apie dviračius. Juk kiekviena mergaitė nori ryškaus, mergaitiškų spalvų dviratuko ir tikrai nenorės mėlyno brolio išaugto dviračio. Tai galima nesunkiai pakeisti – brolio dviratis tapo ryškiaspalviu mergaitės svajonės dviračiu! Mokytojas Paulius Garkauskas.

3. Pasisodink pats. Vaikai pamatys, kaip iš mažo grūdelio išauga daržovė, ar iš ūgliuko išauga braškės krūmelis. Mokysimės sodinti braškes, agurkus, svogūnus. Tai ir sveika, ekologiška, bet svarbiausia – savo rankomis užauginta. Mokytoja Gintarė Žarkova.

4. Šokis. Išsiaiškinsime, kaip yra kuriamas šokis ir susipažinsime su pagrindiniais šokio elementais. Ieškosime atsakymų, kaip rasti idėją šokio kūrybai. Mokytoja Birutė Banevičiūtė. Choreografė ir šokio edukologė, socialinių mokslų daktarė. Šokio teatro „Dansema“ meno vadovė.