Labas rytas, Lietuva I d. Naujausias tyrimas atskleidė – per dieną žmonės paskaloms skiria beveik valandą

Spaudos apžvalga su Ignu Andriukevičiumi.

Tušas, akvarelė ir flomasteriai – tiek tereikia, kad gimtų smagios, intelektualios, kartais ironiškos Antano Dubros iliustracijos. Vieniems jis pažįstamas iš teatro scenos, kitiems žinomi jo piešiniai ant sienų, dar kiti laukia animacinio filmo apie mergaitę Matildą, kurį kuriant prisidėjo ir menininkas. O mes kviečiame užsukti į vieną Vilniaus galeriją, kurioje šiuo metu eksponuojamos jo iliustracijos.

Puiki nuotaika mus lydės tik tada, jei puiki bus ir sveikata – gegužę minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Statistika – iškalbinga: 60 procentų Lietuvos gyventojų turi hipertenziją, jų amžius – nuo 25-erių iki 65-erių metų. Be to, spėjama, kad pusė iš hipertenziją turinčių žmonių net nežino, kad jų kraujospūdis padidėjęs. Apie tai kalbamės su gydytoju kardiologu dr. Jonu Jarašūnu.

Naujausias amerikiečių mokslininkų tyrimas paneigė visus stereotipus apie paskalas ir įrodė, kad kiekvienas žmogus per dieną vidutiniškai 52 minutes skiria apkalboms. Kodėl taip yra ir ką paskalos gali gero atnešti visuomenei, kalbamės su psichologu prof. Gediminu Navaičiu.

Lygiai prieš 69-erius metus šią dieną gimė maestro Vytautas Kernagis. Daugiau kaip 40 metų jis grojo, dainavo, kūrė muziką ir žodžius dainoms, rašė scenarijus, režisavo ir vedė renginius bei televizijois laidas. Yra suvaidinęs ir keliuose filmuose: „Mažoji išpažintis“, „Kai aš mažas buvau“, „Kažkas atsitiko“ ir kituose. Kernagis laikomas dainuojamosios poezijos pradininku Lietuvoje. Sukūrė apie 200 dainų pagal savo, Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio, Juozo Erlicko ir kitų poetų žodžius. Maestro Vytautas Kernagis mirė 2008-aisiais, eidamas 57-uosius.

Ar greitai atsiradę, greitai ir išnyks, kyla klausimas apie kilogramus tiems, kas karantino metu užsisėdėjo ant sofos. Kaip sugrįžti į tinkamos mitybos vėžes, kalbamės su gydytoja dietologe Edita Gaveliene. Jos teigimu, ši situacija – unikali, o jos priežastys yra trys: nuobodulys, stresas, ir jų sąlygotas miego sutrikimas.

Ved. Ugnė Siparė.