Panorama. Prancūzijos prezidentas ir Vokietijos kanclerė sutarė dėl pusės trilijono eurų vertės fondo

lėšas skirs labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems Europos regionams ir verslo sektoriams

Lietuvoje patvirtintos 3 naujos mirtys nuo COVID-19. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, visi trys asmenys priklausė rizikos grupei. Iš viso Lietuvoje patvirtintos 59 mirtys nuo koronaviruso.

Veiklą atnaujino darželiai. Pirmąją dieną į juos atėjo mažiau vaikų, nei ketino. Kiekvienam atėjusiam vaikui buvo matuojama temperatūra, tėvai klausiami apie sveikatą.

Lietuvoje toliau švelninant karantino sąlygas, nuo šiandien restoranuose, kavinėse bei baruose klientus galima aptarnauti ir viduje.

Į pirmą kartą virtualiai rengiamą Pasaulio Sveikatos Asamblėją kreipęsis Kinijos prezidentas pareiškė, kad Pekinas palaikys tyrimą dėl pasaulinio atsako į koronaviruso proveržį – bet tik tada, kai pandemija bus suvaldyta.

Seimas nustatė sąlygas, kaip iš gyvulininkystės ūkių, turinčių daugiau kaip 500 hektarų žemės, valstybė nuo šių metų liepos išpirktų perteklinius sklypus, ūkiuose sumažėjus galvijų. Jei nepavyktų susitarti, valstybė galėtų perteklinę žemę nacionalizuoti arba tapti jos bendraturte. Kai kurie opozicijos atstovai tikisi, kad tokias Seimo priimtas įstatymo pataisas Prezidentas vetuos.

Prancūzijos prezidentas ir Vokietijos kanclerė sutarė dėl pusės trilijono eurų vertės fondo, kurio lėšos bus skiriamos labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems Europos regionams ir verslo sektoriams. Pabrėžiama, kad lėšų gavėjai jų grąžinti neturės.

Pasaulis šiandien mini popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II šimtmetį.

Baigiantis mokslo metams, mokyklos ieško, kaip atsisveikinti su moksleiviais. Šiandien baigusieji Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą, automobiliais atvyko į autodromą, kuriame mojavo savo mokytojams, spaudė garso signalus. Diplomai buvo dalijami per automobilių langus.

Italijos nacionalinė muzikos kritikų asociacija paskelbė 39-ųjų Franco Abbiati apdovanojimų laureatus. Geriausia metų operos soliste išrinkta Asmik Grigorian.

Oksfordo universiteto mokslininkai inicijavo tarptautinį tyrimą apie Jogailaičių dinastiją. Tyrime dalyvavusi ir Lietuvos dailėtyrininkė Giedrė Mickūnaitė teigia, kad penkių šalių mokslininkai atkreipė dėmesį į lietuviškosios kilmės dinastijos moterų vaidmenį.

Ved. Marijus Žiedas.