Homo cultus. Žmogus ir miestas. Vietų kūrimas bendradarbiaujant: miesto daržai

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Vietų kūrimas bendradarbiaujant: miesto daržai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Gyventojų veiklos prisideda prie miesto erdvių kūrimo ir perkūrimo. Miesto daržai - viena iš veiklų, per kurias gyventojai „prijaukina" miesto erdves, įdiegia jų naujas funkcijas, stiprina tarpusavio pagalbos tinklus, užmezga bendradarbiavimą su rajone veikiančiomis organizacijomis. Kokie ištekliai reikalingi gyventojams pradedant bendruomenines iniciatyvas? Kaip savivaldybės gali palaikyti šias gyventojų iniciatyvas? Galbūt bendradarbiavimo patirtis puoselėjant daržininkystę miestuose pasufleruotų, kaip organizuoti produktyvų dialoogą tarp gyventojų ir savivaldybių ir kitose miesto vystymo srityse?

Savo įžvalgomis dalinsis laidos svečiai: Aušra Sičiūnienė, Vilniaus miesto savivaldybės atstovė, miesto daržų iniciatyvos koordinatorė; Beatričė Umbrasaitė, Vilniaus Pilaitės bendruomenės daržo „Idėjų lysvė” iniciatorė;

Evelinà Šimkutė, Kauno Šilainių sodų projekto koordinatorė. Ved. Jekaterina Lavrinec, miesto antropologė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.