Laba diena, Lietuva. Vėl pradėjo veikti sporto klubai, tačiau kiek jie (ne)atviri visuomenei?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ pradėjo antrą sugrįžimo savaitę po paskelbto karantino, o laidos temos apšvietė naujausius ir įdomiausius dienos įvykius.

Vyriausybė persigalvojo: kavinėms nereikės laikytis 10 kv. metrų ploto asmeniui taisyklės, kuri joms buvo rimta kliūtis. Kavinėms nebebus taikomas 10 kvadratinių metrų vienam klientui reikalavimas, tačiau jos ir toliau turės užtikrinti saugų atstumą tarp klientų. Tai pirmadienį savo paskyroje paskelbė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako besidžiaugianti šiuo sprendimu, tačiau taisytinų dalykų dar tikrai yra.

Jau nuo šiandien visuomenei atsiveria sporto klubai, kurių buvo išsiilgę daugelis lankytojų. Tiesa, kiek jiems atsiveria patys sporto klubai, kol kas nėra tikslu. Apie tai pokalbis su sporto erdvės „Divos namai“ įkūrėja Vaiva Nepaite-Stabinge bei „Impuls“ ir „Lemon Gym“ sporto klubų vadovu Vidmantu Šiugždiniu, kurie atsakė, kaip gali vykti treniruotės koronaviruso akivaizdoje.

Atsivėrusios Baltijos šalių sienos užtikrina, kad šių šalių piliečiams ir gyventojams bus galima kirsti sienas be apribojimų ir privalomos saviizoliacijos. Tiesiogiai iš Rygos kalbame su reporteriu Augustinu Šemeliu – pirmadienio rytą piko metu čia visiškai tuščia.

„Brexit“ derybos, kaip Jungtinės Karalystės santykiai su Europa atrodys po susitarimo, sklandžiai nevyksta. Po penktadienį vykusių derybų dėl prekybos santykių abu pusės pajuto nusivylimą. Apie situaciją, kuri klostosi šalia pat Lamančo, savo įžvalgas pateikia užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Rytų Europos centro studijų direktorius dar vieną pirmadienio popietę apžvelgia politines aktualijas iš viso pasaulio. Šį kartą epicentre – lygiai metus Ukrainai vadovaujančio Volodymyro Zelenskio portretas, kurį politologai spėjo susidaryti. Neaplenkiama ir Rusijos-Vokietijos dujotiekio „Nord Stream 2“ įvykių eiga bei įdomus faktas, kad į Europos Sąjungą norinti įstoti Šiaurės Makedonija nesugeba suskaičiuoti savo gyventojų.

Po dviejų mėnesių pertraukos veiklą atnaujino darželiai. Pirmąją dieną į juos atėjo mažiau vaikų, nei ketino. Iki 50 procentų. Kiekvienam atėjusiam vaikui buvo matuojama temperatūra, tėvai klausiami apie sveikatą. Pasikeitus priėmimo tvarkai, prie darželių durų ryte buvo ir eilių. Tėvai sako labai laukę darželių.

Pasaulis šiandien mini popiežiaus, šventojo Jono Pauliaus II-ojo šimtmetį. 26-erius metus Bažnyčiai vadovavęs Karolis Voityla laikomas viena svarbiausių XX-ojo amžiaus asmenybių, įkvėpusių milijonus žmonių ieškoti tikėjimo, prisijungti prie socialinių judėjimų. 1993-aisiais Lietuvoje lankęsis popiežius, vizito organizatorių prisimenamas kaip vienas garsiausių šalies laisvės šauklių.

Po griežto karantino Italija atlaisvina diržus – žmonės džiaugiasi galėdami apsilankyti kirpyklose, grožio procedūrose ar tiesiog išeiti į lauką. Italijoje gyvenanti lietuvių žurnalistė Neringa Budrytė sako, kad miestuose atsidaro kavinės, parduotuvės, tačiau tikrasis mastas gali pasimatyti savaitgalį. Apie pasiruošimą sugrįžti į buvusį gyvenimą Italijoje žurnalistė kalbėjosi su Guoda Pečiulyte.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos absolventai šiandien baigė mokslo metus, kai turėjo būti surengta ir įprastinė diplomų įteikimo šventė, bet tą uždraudus studentai nepasidavė – sugalvojo, kad gali šventę surengti savaip.

Laidą užbaigia socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau