Vienkartinė planeta. Kodėl reikia mokytis užsiauginti daržovių?

Vienkartinė planeta

2020.05.18 16:30

Vienkartinė planeta. Kodėl reikia mokytis užsiauginti daržovių?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Teigiama, jog karantino metu išaugo sėklų ir kitų daržo prekių pardavimai. Susidomėjimo stoka nesiskundžia ir įvairių daržininkystės mokymų vedėjai – jie sėkmingai tęsia veiklą internetu.

„Tai yra prigimtinis dalykas – susirasti ar užsiauginti sau maisto“ – sako gamtinės žemdirbystės „Vilkės ūkio“ įkūrėja Vaida Tulabaitė, bet tuo pačiu priduria, jog niekada to nedariusiam išmokti daržininkauti gali prireikti kelerių metų. Viena iš „Miesto laboratorijos“ įkūrėjų Agnė Gaisrė svarsto, kad pasitikrinti, ar žemės darbai patinka, tinka ir nuosavame balkone.

Tuo metu maisto kokybės ir saugos specialistus ruošianti profesorė dr. Elvyra Jarienė atkreipia dėmesį, kad suderinti maisto kokybę, augantį jo poreikį pasaulyje ir aplinkosaugą darosi vis sunkiau.

Autorė Inga Janiulytė-Temporin

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.