Žinios. Sergantiems nepagydomomis ligomis trūksta ir specialistų, ir finansavimo

Lietuvoje patvirtinus 11 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, bendras užsikrėtusiųjų šalyje skaičius padidėjo iki 1 534.

Kelionių organizatorės „Kidy Tour“ bilietus iš Oslo ir Londono šiam savaitgaliui pirkę keleiviai į Vilnių neparskris. Per 800 bilietų pardavusi bendrovė negavo Lietuvos transporto saugos administracijos leidimo nuo gegužės 16 iki 20 dienos vykdyti skrydžius iš Oslo, Londono ir Dublino į Vilnių ir atgal. Vyriausybės atstovai kaltina bendrovę neatsakingumu, kad pardavinėjo bilietus iš anksto. „Kidy Tour“ teigia, kad tai – valstybės institucijų akibrokštas.

Paliatyvioji slauga kol kas prieinama tik daliai nepagydomų ligonių. Hospisų vadovai sako, kad trūksta ir specialistų, ir finansavimo. Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad problema egzistuoja, bet tvirtina, jog skiriamas finansavimas pakankamas.

Europoje palengva atsinaujina judėjimas. Baltijos valstybėms atvėrus sienas, kontrolę švelnina ir Vokietija, tačiau kol kas tik pasienyje su Prancūzija, Šveicarija ir Austrija. Sieną gali kirsti lankantys giminaičius ar kaimyninėje šalyje turintys nekilnojamojo turto. Koronaviruso protrūkio labiausiai paveikta Italija jau nuo vasaros pradžios sienas atveria turistams.

Čilės sostinėje dėl koronaviruso infekcijos protrūkio paskelbtas karantinas – 7 mln. žmonių iš namų gali išeiti tik su leidimais. Per savaitę jų išduodama daugiausia 7. Sostinės valdžia ruošiasi blogiausiam – miesto kapinėse iškasta tūkstantis naujų kapaviečių.

Teismo posėdžiai perkelti į virtualią erdvę, liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausos – nuotoliniu būdu. Tokia jau porą mėnesių trunkanti policijos, prokuratūros, teismų darbo kasdienybė.

Kurortuose leidus teikti apgyvendinimo paslaugas, Birštone ir Druskininkuose duris atvėrė tik nedideli viešbučiai ir svečių namai. Kol kas neveikia pramogų centrai, sanatorijos, dideli viešbučiai, svečiams siūloma grožėtis gamta vaikščiojant arba važinėjant dviračiais.

Dėl koronaviruso kilmės ir atsakomybės už pasaulinės pandemijos protrūkį tarp Kinijos ir viso pasaulio įsiplieskė diplomatinis šaltasis karas. Kinija atmeta raginimus pradėti tarptautinį tyrimą dėl pandemijos ištakų ir neigia versiją, kad pandemija prasidėjo Uhane. Įtampa tarp Pekino ir Europos kyla nepaisant europiečių diplomatinių pastangų: šios virsta Pekino akibrokštais.

Alytaus rajono savivaldybė skelbia, kad padangų gaisro paveiktos rajono teritorijos jau tinkamos augalininkystei: nei dirvožemyje ar vandens telkiniuose, nei atlikus želmenų tyrimus nuodingų medžiagų nerasta. Tiesa, dar laukiama atsakymų iš Geologijos tarnybos ir Visuomenės sveikatos centro dėl papildomai paimtų dirvožemio mėginių.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.