Laba diena, Lietuva. Baltijos šalių susitarimu – atvertos sienos: gyventojai keliauja ir darbo reikalais, ir pramogauti

Baltijos šalių susitarimas dėl atvertų sienų šiandien – pasaulio žiniasklaidos centre. Kviečiame išgirsti pirmųjų keliautojų įspūdžius, kurių pasienio punkte Saločiuose – gausu.

Pokalbis su Siguldoje gyvenančia baltistikos studente Agute Klints. Jos teigimu, latviai džiaugiasi atsivėrusiomis sienomis, o ir lietuviams tai puiki proga geriau pažinti kaimyninę šalį ir jos turtingą gamtą.

Atsivėrus sienoms, Estijos lietuviai planuoja keliones į namus – apie tai pasakoja Estijos lietuvių bendruomenės atstovas Vaidas Matulaitis. Tačiau šią džiugią žinią šalyje nustelbė kita – jau antra para aplink Taliną vaikšto meška, kaip juokauja estai – dabar yra tikra priežastis neiti iš namų.

Šalys išeina iš karantino – nedrąsiai skelbia apie laimėtą kovą ir grįžta į ligšiolinį gyvenimo ritmą. Kaip vertinti šias naujienas, klausiame užsienio naujienų redaktoriaus Igno Kinčino.

Įvairių šalių mokslininkai sutaria: ši pandemija ir karantinas, kuriame šalys buvo priverstos užsidaryti, gali išryškinti kitą problemą – priklausomybę nuo technologijų, interneto ir ekranų. Apie tai šnekamės su LSMU Neuromokslų instituto mokslo darbuotoju dr. Juliumi Burkausku.

Gitanas Nausėda teikia siūlymus, kaip paskatinti dėl koronaviruso pandemijos sulėtėjusios ekonomikos atsigavimą, todėl siūlo laikinai dirbančiųjų pajamoms sumažinti GPM tarifą, ankstinti neapmokestinamojo pajamų dydžio padidinimą ir vienkartines išmokas turintiems vaikų. Šiuos pasiūlymus aptariame su prezidento vyriausiuoju patarėju Simonu Krėpšta.

Kaip įprasta, penktadieniais politines aktualijas apžvelgiame kartu su politologe Rima Urbonaite.

Ekonominiai koronaviruso krizės padariniai Baltijos šalims – kartu su žurnalistu Mindaugu Aušra svarstome, koks yra kiekvienos šalies atspirties taškas ir kokie galimi scenarijai.

Nors „Eurovizija“ šiais metais neįvyks, šeštadienį LRT žiūrovų lauks eurovizinis vakaras. Paruoštą programą pristato LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau