Kosmoso departamentas. Su džiaugsmu ir baime pasitinkami kvantiniai kompiuteriai ir 5G ryšys

Kosmoso departamentas

2020.05.15 11:05

Kosmoso departamentas. Su džiaugsmu ir baime pasitinkami kvantiniai kompiuteriai ir 5G ryšys

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Fizikai tarpusavyje juokauja – kad tas, kuris tvirtina supratęs kvantinę teoriją, tik parodo, kad nesuprato nieko. Visgi, į šią sudėtingą sritį gilintis svarbu, o dar labiau mokslininkai laukia kvantinių kompiuterių. Kas tie kvantiniai kompiuteriai ir kodėl jie tokie svarbūs aiškina Glazgo Stratklaido universiteto doktorantė Ieva Čepaitė.

Kas yra 5G ryšys? Ko tikimasi iš šios technologijos – ir ar tikrai 5G ryšio bokštų skleidžiamos bangos kenks žmonių sveikatai? Atsako Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Sergejus Orlovas.

Su rubrika „Va čia tai kosmosas“ prisiminsime 1908 m. įvykusią paslaptingą Tunguskos istoriją – kai neaiškios kilmės sprogimas virš Rusijos teritorijos paskleidė didžiulio karščio bangą ir išguldė medžius trijų Labanoro girių spinduliu. Šiandien mokslininkai turi naują versiją, kas gi ten galėjo nutikti. Apie tai pasakoja lrytas.lt mokslo ir technologijų žurnalistas Adomas Rutkauskas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.