Ryto allegro. Netolima masinių kultūros renginių Lietuvoje ateitis – realistiški, bet skaudūs sprendimai

Ryto allegro

2020.05.15 07:05

Ryto allegro. Netolima masinių kultūros renginių Lietuvoje ateitis – realistiški, bet skaudūs sprendimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga. Gegužės 15-ąją minime Steigiamojo Seimo 100-metį. Kodėl Nepriklausomybės aktą 1918 m. paskelbusi Lietuva į demokratinėms valstybėms įprasto parlamentinio gyvenimo kelią pasuko tik po dvejų metų? Apie prodiusavimą ir darbą su skirtingais režisieriais pasakoja prodiuserė Marija Razgutė, kuri dalyvauja šiuo metu vykstančiame viename stipriausių kino prodiuseriams skirtų renginių – „European Film Promotion“ organizuojamoje programoje „Producers on the Move“. Rašytojo Justino Žilinsko parengta knygų apžvalgos, kurioje šįkart – kūriniai apie muziką. Kokia netolima ateitis laukia masinių kultūros renginių Lietuvoje? Šią savaitę išgirdome apie besikeičiantį festivalio „Sirenos“ formatą, o Klaipėdoje vykstantis „TheATRIUM“ paskelbė visai atšaukiantis savo programą. Kokių realistiškų sprendimų imasi, kokiems alternatyviems scenarijams ruošiasi masinių kultūrinių renginių organizatoriai? Kodėl kartais vengiama priimti drąsius ir skaudžius sprendimus? Apie tai – pokalbis su festivalio „Sirenos“ meno vadove Kristina Savickiene, meno mugės „ArtVilnius“ vadove Diana Stomiene ir festivalio „TheATRIUM“ bei Klapėdos dramos teatro vadovu Tomu Juočiu. Nuo šios vasaros lankytojams ketinama atverti Nidos švyturį. Apie švyturių turizmo puoselėjimą Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse pasakoja švyturių tyrinėtojas Aidas Jurkštas.

Apie sudėtingą reiškinį – kvantinius kompiuterius – interviu su Ieva Čepaite, fizike Glazgo Stratklaido universiteto doktorante. Ved. Indrė Kaminckaitė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.