Laba diena, Lietuva. Mažamečių tėvai suka galvas: ar artimiausią pirmadienį išleisti atžalas į vaikų darželius?

Gegužės 14-osios „Laba diena, Lietuva“ tiesioginė transliacija prasideda naujausių žinių apžvalga, kurią pristato Jovita Vitkauskė.

LRT Tyrimų skyrius pristato naujausią surinktą medžiagą apie susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ir bankrutavusios įmonės „Sodžiaus būstas“ ryšius. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sulaukė rimtų kaltinimų. Buvęs politiko šeimos draugas tvirtina, kad J. Narkevičius, tuo metu ėjęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, pažadėjo jo statybų bendrovei sėkmę darželių bei mokyklų remonto konkursuose. Už tai esą 10 proc. nuo laimėtų sumų turėjo būti skiriama politiko namo Trakuose rekonstrukcijai. LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad bendradarbiavimas tarp J. Narkevičiaus ir dabar jau bankrutavusios bendrovės „Sodžiaus būstas“ savininko vyko daugiau nei dešimtmetį, iki 2017 m. Naujausią LRT Tyrimų skyriaus darbą LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje pristato šiam skyriui vadovaujanti žurnalistė Indrė Makaraitytė.

JAV ir Kinijos kova: kaltųjų paieška. Kai kas jau seniai antruoju „Šaltuoju karu“ vadina JAV ir Kinijos santykius ir tai, kas vyksta tarp Vašingtono ir Pekino. Paskutinysis kaltinimas kirto iš Vašingtono, kai Pekinas buvo apkaltintas šnipinėjus Amerikos tyrėjus, kurie mėgina atrasti vakciną nuo COVID-19 ir įvairiausius kitus viruso nustatymo testus. Įtampa auga medicinos, ekonomikos ir kituose lygiuose. Pokalbis su VU TSPMI direktore Margarita Šešelgyte, kuri komentuoja esamą situaciją.

Dar vienas pokalbis studijoje. Nuo globalių, tačiau ne ką svarbesnių problemų keliaukime į Lietuvą ir čia esančius vaikų darželius. Karantino švelninimas mažamečių tėvus verčia sukti galvą: ar artimiausią pirmadienį išleisti atžalas į vaikų darželius? Juk su jais gali grįžti ir įvairių virusinių infekcijų plitimas. Vaikų ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė sako, kad karantino metu tokiomis infekcijomis užsikrėtusių vaikų gydymo įstaigoje išties sumažėjo. Tai, tiesa, rodo ir tai, kad tėvai neretai ir patys gali susitvarkyti su atžalos negalavimu.

(Ne)keliauti per pandemija. Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Graikija, tikisi, kad birželio viduryje ir likusius vasaros mėnesius turistai iš kitų šalių galės atvykti ir pasisvečiuoti mėgstamuose kurortuose. Ką daryti, jeigu patys žmonės bijos keliauti? Apie įvairias dvejones dėl kelionių – pokalbis su kelionių organizatoriumi Rimvydu Širvinsku–Makaliumi ir teisininke, advokate Vaiva Mašidlauskiene.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ atėjo metas apžvelgti užsienio naujienas. Jau turbūt girdėjote apie Rusijoje, Sankt Peterburge, visai neseniai užsidegusią ligoninę, kurioje gydomi COVID-19 sergantys pacientai. Liepsnose, kilusiose, manoma, dėl sugedusio plaučių ventiliavimo aparato, žuvo penki žmonės. Plačiau apie šią tragediją pasakoja LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorių Jolanta Paškevičiūtė.

Pamaitinimo akcija. Kaune sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, benamiams išdalyta 800 porcijų kareiviškos košės. Šią akciją surengė Gynybos paramos fondas ir Samariečių bendrija. Organizatoriai sako, kad koronaviruso pandemija daug kur sutrikdė maisto tiekimą socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

60 m. Šiauliuose veikiančiam, miesto universitetui priklausančiam botanikos sodui gresia uždarymas. Mat jungiantis Šiaulių ir Vilniaus universitetams sodo planuojama atsisakyti. Unikalaus miesto kampelio išsaugojimu susirūpinę gyventojai protestuoja ir rengia peticiją.

Baltijos jūroje – retos žuvys. Pajūryje į žvejų tinklus papuola reti laimikiai, mūsuose tokios žuvys negyvena, jos nėra valgomos ir žvejai jas geranoriškai atiduoda jūrų muziejui. Kaip ir visi užsieniečiai, taip ir žuvys – turi praleisti karantine paskirtą laiką.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau