Žinios. Jaroslavas Narkevičius LRT Tyrimų skyriaus akiratyje: kokiomis įtakomis disponavo susisiekimo ministras?

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius praeityje eidamas aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje galėjo daryti įtaką statybų bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimint darželių bei mokyklų remonto konkursus. Už tai esą 10 proc. nuo laimėtų sumų turėjo būti skiriama politiko namo Trakuose rekonstrukcijai, kuri atlikta 2008–2010 m. Turimais duomenimis, pagal verslininko kreipimąsi šiuo metu ikiteisminį tyrimą yra pradėjusi Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė tapo didžiausiu koronaviruso židiniu tarp Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų. Visuomenės sveikatos centras pranešė, kad epidemiologai išsiaiškino, jog šešiems jau išrašytų asmenų artimiesiems taip pat buvo patvirtinta COVID-19, taigi liga plinta toliau.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sprendžia, ar suimti prokurorus Nerijų Marcinkevičių ir Donatą Puziną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūną Nerijų Valatką bei advokatą Šarūną Mickevičių. Prokuratūra vakar skelbė, kad trims privatiems ikiteisminiame tyrime figūruojantiems asmenims paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. Dar keturi įtariamieji lieka sulaikyti.

Daliai pasaulio atveriant ekonomikas, Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad šis virusas gali tapti nauja realybe ir niekada neišnykti, net atsiradus vakcinai. Jungtinės Tautos taip pat įspėja apie artėjančią psichinės sveikatos krizę ir ragina valstybes kuo greičiau atkreipti dėmesį į žmonių emocinę sveikatą.

Dėl medžioklės taisyklių pakeitimų kritikuota aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė traukiasi iš pareigų.

Kaune sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, benamiams išdalyta 800 porcijų kareiviškos košės. Šią akciją surengė Gynybos paramos fondas ir Samariečių bendrija. Organizatoriai sako, kad koronaviruso pandemija daug kur sutrikdė maisto tiekimą socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

Seime iškilmingame posėdyje paminėtas Steigiamojo Seimo šimtmetis.

Kaune paminėtos 48-osios Romo Kalantos žūties metinės. Laisvės alėjoje, prie muzikinio teatro, kur protestuodamas prieš sovietų okupaciją susidegino Kalanta, skambėjo bardų dainos.

Įspūdingas kontroliuojamas sprogimas – taip pietvakarių Vokietijoje sugriauti Fiilipsburgo branduolinės elektrinės Aušinimo bokštai. Ši elektrinė darbą baigė prieš daugiau nei metus, o vietoj jos bus pastatytas aukštos įtampos keitiklis, kuriuo nuo šiol elektros energija tekės iš Šiaurės Vokietijos į Pietų Vokietiją.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau