Pirmas sakinys. Knausgaardo „Mano kova“: ar ji už literatūrą

Pirmas sakinys. Knausgaardo „Mano kova“: ar ji už literatūrą
Pirmas sakinys 2020.05.14 11:05

Pirmas sakinys. Knausgaardo „Mano kova“: ar ji už literatūrą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šešių tomų autobiografinį romaną „Mano kova“ parašęs norvegų rašytojas Karlas Ove Knausgaardas tapo vienu ryškiausių pastarojo laiko literatūros fenomenų – milijonai skaitytojų visame pasaulyje narsto jo biografiją ir stebisi, kaip įmanoma taip atvirai rašyti apie save ir savo artimuosius.

Bet tarp skaitytojų išgirstame ir kiek tylesnį skepsio balsą: literatūrinės ambicijos, besąlygiškas atvirumas ir tūkstančiai prirašytų puslapių dar nėra gera literatūra. Tad kaipgi skaityti ir suprasti autorių, lyginamą ir su Marceliu Proustu, ir su trumpalaike žurnalo žvaigžde?

„Pirmame sakinyje“ – pokalbis apie Karlo Oves Knausgaardo literatūrą su jo knygų vertėja į lietuvių kalbą Juste Nepaite ir rašytoju, literatūrologu Sauliumi Vasiliausku.

Ved. Mindaugas Nastaravičius ir Tomas Vaiseta.

logo

Pirmas literatūros kūrinio sakinys – prozos eilutė, dialogas dramoje, remarka filmo scenarijuje – kaip atspirtis konkrečiai temai, apie kurią ir bus kalbama laidoje. „Pirmas sakinys“ – ne tiek knygų naujienos, kiek knygose atsiveriančios temos. Laida transliuojama ketvirtadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pirmas sakinys

Daugiau