Labas rytas, Lietuva I d. Kasdien dėl karantino alkani lieka 400 mln. vaikų, mokyklos jiems buvo vienintelis patikimas maitinimosi šaltinis

Gegužės 14-osios „Labas rytas, Lietuva“ laida prasideda naujienų apžvalga, kurią pristato Justė Tamošaitienė.

Žiniose:
–Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius prieš dešimtmetį naudodamasis aukštomis pareigomis Vilniaus savivaldybėje, statybų bendrovei pažadėjo sėkmę viešuosiuose pirkimuose.
–Nuo šiandien kaukes dėvėti viešose vietose rekomenduojama, bet neprivaloma.
–Austrija toliau švelnina karantiną, rytoj atidaromos kavinės.

Ignas Krupavičius pristato šio ryto spaudos puslapių aktualijas.

Ulrikke – „Attention“ (Norvegijos „Eurovizijos“ daina 2020 m.)

Pratimai kaktos sričiai. Savimasažą, skirtą savijautai gerinti, galima atlikti namuose turint bent vieną laisvą minutę. Veido jogos trenerė Giedrė Bagdonienė dalijasi keliais pratimais, skirtais atpalaiduoti kaktos sritį. O juos galima daryti net ir žiūrint šį reportažą, prieš tai nusiplovus rankas.

Justė Starinskaitė ir Vaidas Baumila – „Milijonai“

Šiaulių botanikos sodas. 60 metų Šiauliuose veikiančiam, miesto universitetui priklausančiam botanikos sodui gresia uždarymas. Jungiantis Šiaulių ir Vilniaus universitetams sodo planuojama atsisakyti. Unikalaus miesto kampelio išsaugojimu susirūpinę gyventojai protestuoja ir rengia peticiją.

Stop kadras. Motorizuotas sodo karutis – toks išradimas šovė į galvą britui K. Nickui. Šis išradimas lekia 65 km/h greičiu. Išradėjas sako, kad šiuo sunkiu metu jo tikslas – išradimu linksminti Velso gyventojus. Ši transporto priemonė sukonstruota iš seno „Hondos“ motociklo ir karučio.

Ieva Narkutė – „Kai muzika baigias“

Orų prognozės artėjančiam savaitgaliui. Regis, šalti orai dar kurį laiką vyraus Lietuvoje. Savaitgalis prognozuojamas lietingas ir vėjuotas, kur ne kur gali paspausti ir šaltukas. Šiandien ir rytoj šalto oro ciklonas nusidriekęs per Europą, o šleifas siekia net Ispaniją. Artimiausią naktį šalnos, tikėtina, kad paskutinės šią savaitę. Rytdiena vienu kitu laipsniu šilčiau nei šiandien. Lietaus bus daugiau Vakariniuose rajonuose. Šeštadienį daugelyje rajonų palis, didesnis debesuotumas ir temperatūra bus kiek aukštesnė. Sekmadienį orai bus panašūs, temperatūra teigiama, bet vėjas ir lietus nerims. Po tokio savaitgalio ir kitos savaitės pradžia nelabai džiuginanti šilumos mėgėjams – lis, nors ir protarpiais, visoje Lietuvoje.

James Newman – „My Last Breath“ (Jungtinės Karalystės „Eurovizijos“ daina 2020 m.)

Pokalbis studijoje su organizacijos UNICEF Nacionalinio komiteto vykdomąja direktore Erika Vėberyte. UNICEF praneša, kad per artėjančius 6 mėnesius, papildomai, per dieną gali mirti daugiau nei 6 000 vaikų, dėl ligų prieš kurias šiai dienai jau yra sukurtos prevencinės priemonės. Koronaviruso pandemija ir toliau silpnina sveikatos sistemas ir trikdo suplanuotą paslaugų teikimą.

Victoria – „Tears Getting Sober“ (Bulgarijos „Eurovizijos“ daina 2020 m.)

Kalendoriaus rubrikoje šį rytą susipažinsime su lietuvių kilmės kino režisieriumi. Robertas Zemeckis išgarsėjo praėjusio amžiaus 9-ajame dešimtmetyje filmų trilogija „Atgal į ateitį“. 1994-aisiais jis laimėjo „Oskarą“ už filmą „Forestas Gampas“. Kino klasika tapęs filmas apdovanotas šešiais „Oskarais“ ir dar septyniems nominuotas. Režisierius gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose Čikagoje, lietuvio ir italės šeimoje. Sėkmės pradžia buvo jo filmai „Romanas su brangakmeniu“, ir „Oskarui“ nominuotas „Atgal į ateitį“. Vėliau pasirodė filmai „Kontaktas“, „Sveiki atvykę į Marveną“, „Svajonių traukinys“, „Pasivaikščiojimas“ ir kiti. Režisierius garsėja specialiaisiais efektais. Robertas Zemeckis prieš septynerius metus lankėsi tėvo gimtinėje Lietuvoje, jis buvo pastebėtas sostinėje.

Stop kadras. Gražiausi žiedai prasiskleidė didžiojoje Britanijoje, pietvakarių Londone. Šiuo metu ne tik žydi, bet ir labai kvepia azalijų ir rododendrų krūmai. Šiemet gegužės žydėjimu galima grožėtis tik virtualiai iš namų. 40 arų Viktorijos laikų sode siauri takai, todėl lankytojams jis uždarytas.

Valkata Šmikis ir kiti Juro nuotykiai. Pokalbis su LRT žurnalistu Juru Jankevičiumi. Juras pasakoja apie kasdienybę karantino metu bei naujausius savo išradimus.

Jamala – „1944“

Pirmosios dalies pabaiga.