Laba diena, Lietuva. Vasara, panašu, buksuoja: pasak sinoptikės, vis dar galime tikėtis minusinės temperatūros

Teisininkas apie naują korupcijos pliūpsnį: paprastai tokie tyrimai garsiai nuskamba tik sulaikymo žingsnyje. Šį rytą sulaikyti trys prokurorai: du Generalinės prokuratūros ir vienas Kauno apygardos prokuratūros; taip pat Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnas, advokatas ir šeši privatūs asmenys – iš viso vienuolika įtariamųjų. Įtariama, kad prokurorai su advokatu aptarinėjo neviešintinus bylų duomenis, siekdami paveikti jų baigtį suinteresuotų trečiųjų asmenų naudai. Plačiau apie naują korupcijos pliūpsnį kalbamės su Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentu dr. Remigijumi Merkevičiumi. Jo teigimu, neretai tokie tyrimai garsiai nuskamba tik pirmajame, sulaikymo, žingsnyje, o paskutinio žingsnio, t. y. teismo nusprendžio, neretai net ir neišgirstame.

Į darbą netrukus grįš odontologai: didelių skirtumų kabinetuose pacientai nepamatys. Jau aišku, kad nuo ateinančio pirmadienio odontologai gali grįžti į savo kabinetus ir ten priimti pacientus. Gydytojas odontologas-ortopedas Raimondas Savickas sako, kad žmonės didelių skirtumų odontologijos klinikose nepamatys, tačiau yra vienas pagrindinis prašymas: pacientai privalo laikytis rekomendacijų, kurias duos klinikos.

Švietimo sektoriuje – kaip ir visur: specialistai nori daugiau aiškumo ir konkretumo. Gegužės 13 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie mokinių grįžimą į ugdymo įstaigas bei tai, kokias ydas švietimo sistemoje išryškino šis karantinas. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė sako, kad švietime kaip ir visur – norisi daugiau aiškumo ir konkretumo. Tiesa, ekspertė priduria, kad progresas švietimo srityje – juntamas.

Karantino švelninimas Kinijoje: pasak čia gyvenančio lietuvio, kai kurios klaidos net pareikalavo vaikų gyvybių. Kelkimės į Kiniją. Pasikalbėkime su čia gyvenančiu architektu Mindaugu Skrupskeliu. Lietuvis pasakoja, kad viena iš skaudžiausių šalies pamokų, kalbant apie mokinių grįžimą į mokyklas, – apsauginių kaukių žala. Nors mokiniams buvo leista grįžti į ugdymo įstaigas, čia jie vis dar turėjo dėvėti apsaugines kaukes – net ir per kūno kultūros pamokas. Tai pareikalavo trijų mokinių gyvybių.

Vilniuje netrukus leisis pirmasis lėktuvas: ar vasarą galima tikėtis laisvų kelionių po Europą? Šiandienos popietę Vilniaus oro uoste leisis keleivinis lėktuvas iš Frankfurto – juo atskris apie 160 lietuvių. Apie tai, kaip Europos Komisija įsivaizduoja keliones lėktuvu vasarą ir visą aviacijos sektorių, pasikalbėkime su LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktoriumi Justinu Vainilavičiumi.

Penktasis karantino švelninimas: leis organizuoti sporto renginius, į vidų kvies restoranai ir SPA. Nuotolinė spaudos konferencija Vyriausybėje po Vyriausybės posėdžio. Dalyvauja premjeras Saulius Skvernelis.

Nors vasara – ant nosies, vis dar galime sulaukti neigiamos temperatūros: virš Lietuvos kabo šalta oro masė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir orų apžvalga. Plačiau apie tai, kas laukia už lango, – iš sinoptikės Editos Gečaitės lūpų.

Pabaigai – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Evelina Stankūnaite.

Ved. Guoda Pečiulytė.