LRT pamokėlės. Ką reiškia žodis „laikas“, pasakos kitaip bei kaip sukurti dainą?

1. Žodis „laikas“. Kaip mūsų protėviai vadino dvidešimt keturias paros valandas? Pasaka apie laikrodį. Ką apie laiką sako fizikai? Mokytojai – Voksas ir Noksas (aktoriai Vytautas Kontrimas ir Julius Žalakevičius).

2. Kaip pasitaisyti dėlionę. Dėlionės yra vienas geriausių laiko praleidimo būdų – tai įdomu tiek mažesniems, tiek vyresniems vaikams. Tačiau neretai nutinka taip, kad viena kita detalė pasimeta, o nepilnos dėlionės atsiduria šiukšlių dėžėje. Neskubėkite jų išmesti – parodysime, kaip galima nesudėtingai pasigaminti trūkstamas dėlionės detales. Mokytojas – Paulius Garkauskas

3. Kitokių pasakų pamoka. Veido mankšta su pasaka apie Snieguolę ir septynis nykštukus. Susikursime „Kitokio manęs“ dėžę ir seksime kitokią pasaką apie Radonkepuraitę. Mokytoja Kristina Savickytė, ugdymo studijos „Šilkaus pupa“ įkūrėja.

4. Kuriame dainą. Per pamokėlę kursime dainą, vadovaudamiesi 4 dainos kūrimo kriterijais. Sukurta daina atliekama ir užrašoma. Vaikai, sužinoję pagrindinius dainos kūrimo kriterijus, patys galės namuose kurti ir improvizuoti. Mokytoja Dovilė Miknaitytė, Vilniaus kolegija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau