Kūrybos kontekstai. Kodėl turime vis daugiau knygų apie Vilnių?

Kūrybos kontekstai

2020.05.13 10:05

Kūrybos kontekstai. Kodėl turime vis daugiau knygų apie Vilnių?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

2023 metai minėsime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį, todėl artėjant miesto – sostinės – jubiliejui, istorikai, kultūros, architektūros tyrinėtojai ieško, kokiu žvilgsniu perteikti Vilniaus, jo įkūrimo legendos istoriją, ją parodyti amžiais čia gyvenusių žmonių liudijimais ar išlikusiais paminklais.

„Tai svarbios istorinės vietovės. Vieni paminklai sunyko arba baigiami sunaikinti, kiti atgijo ir yra reikšmingi visuomenės švietimui“, – rašo architektūros istorikė Morta Baužienė knygoje „Pasižvalgymas po Vilniaus apylinkes“.

Istorikai dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė ir dr. Gintautas Sliesoriūnas sako, kad Lietuvos istorijos institutas sostinės jubiliejinei sukakčiai išleis trijų tomų istoriją, ir pasakoja apie naujausius tyrinėjimus „Vilnius ir vilniečiai LDK laikais“.

Ved. Alma Valantinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tarp idėjos ir rezultato yra procesas. Apie procesus, kurie vyksta su mumis ir greta mūsų. „Kūrybos kontekstai“, kaip kūrybinė laisvė. Ši laida yra skiriama ne tik kūrėjams, bet ir potencialiems bet kokio amžiaus kūrybos vartotojams. Svarbu, kaip vyksta kūrybiniai, edukaciniai, švietimo procesai, kaip auginami ir pritraukiami platesni žmonių sluoksniai, kokios netikėtos žmonių istorijos gali pastūmėti pačius įsitraukti į kūrybinius ieškojimus, bendruomenių telkimo(-si) projektus. Laida transliuojama trečiadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kūrybos kontekstai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.