Panorama. Neatmetama, kad Vilniaus klinikinėje ligoninėje virusas išplito dėl netinkamo saugos taisyklių laikymosi

Nuo koronaviruso infekcijos mirė dar trys žmonės – dvi Antavilių pensionato gyventojos ir vienas Vilniaus klinikinėje ligoninėje gydytas žmogus. NVSC atstovų teigimu, kyla įtarimų, ar klinikinėje ligoninėje buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. Ligoninės direktorius tikina, kad jokių taisyklių nepažeidė.

Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, kad šie mokslo metai bus baigiami nuotoliniu būdu. Vilnius rekomenduoja mokykloms ugdymo procesą iki mokslo metų pabaigos tęsti per atstumą. Keblumų savivaldybėms gali kilti dėl artėjančių brandos egzaminų. Patalpose bus privalu užtikrinti saugumą, o Švietimo ministerija mokytojus sieks prigrasyti sirguliuojant ar jaučiant simptomų, nedalyvauti brandos egzaminuose – už pažeidimus grėstų net baudžiamoji atsakomybė.

Premjeras Saulius Skvernelis Seime pristatė paskutinę savo vadovaujamos Vyriausybės veiklos ataskaitą. Ministras Pirmininkas sako, kad šios Vyriausybės ir vaLdančiosios daugumos prioritetas buvo socialinės atskirties mažinimas, ir teigia, kad gyvenimas pagerėjo visiems. Opozicinių konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė sako, kad santykinis skurdas nesumažėjo – tie, kuriems sekasi, dar labiau nutolo nuo gyvenančių kukliausiai.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė naują įsakymą dėl medžioklės taisyklių, kuriame nebeliko galimybės nuo 2022 metų medžioti su lankais. Taip pat planuojama Medžioklės taryboje aptarti kitus abejonių kėlusius punktus. Gamtosaugininkų organizacijos ragina ministrą atšaukti visus pakeitimus, buvusius praėjusį penktadienį pasirašytame ministro įsakyme. Vieni tokių punktų – leidimas tamsoje medžioti su šunimis invazinius žvėris, naudoti prožektorius medžiojant ne tik šernus. Apie būtinybę stabdyti šių punktų įsigaliojimą šiandien pranešė ir Prezidentūra.

Pasaulio šalys atsargiai švelnina karantino sąlygas. Koronaviruso epicentru tapusių JAV ekspertai įspėja, kad per anksti atpalaidavus karantino taisykles rizikuojama naujais infekcijų židiniais. Karantiną palengva švelnina ne tik Europos, bet ir Azijos šalys. Tačiau Pietų Korėja pasauliui primena, kad viruso židiniai gali atsinaujinti netikėtai – koronaviruso infekcija užsikrėtė per 100 Seulo naktiniuose klubuose apsilankiusių žmonių.

Sveikatos apsaugos ministerija asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – rekomenduoja atidėti vėlesniam laikui. Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis rekomendacijų. Visų pirma, organizatoriai turėtų užtikrinti, kad šventėje būtų ribojamas dalyvių skaičius – dalyvautų tik artimiausi svečiai. Vestuvių planuotojų teigimu, nors reikalavimai laisvėja, poros neskubės kelti vestuvių, lauks, kada galės kartu švęsti su tėvais ir seneliais, nebebus privalomos veido kaukės.

Dėl pandemijos į Lietuvą grįžę emigrantai ieškosi darbo. Kol kas išaugusi darbuotojų pasiūla labiausiai juntama paslaugų, statybos srityse. Anot mokslininkų, laikinai apribotas išvykimas iš šalies – galimybė paskatinti reemigraciją. Tačiau, anot jų, vien rasti darbą ir sutarti dėl atlyginimo gali būti per maža priežastis ilgesniam laikui likti Lietuvoje.

Rusijoje po šešių savaičių atšaukiamas nedarbo laikotarpis, nors koronaviruso infekcijos atvejų skaičius pastarosiomis dienomis muša naujus rekordus. Daugiau COVID-19 atvejų nei Rusijoje fiksuojama tik JAV. Koronaviruso infekcija nustatyta ir Vladimiro Putino atstovui spaudai Dmitrijui Peskovui. Kritikai tikina, kad Vladimiras Putinas karantiną švelnina ne tik dėl stojančios ekonomikos, bet ir dėl krentančių reitingų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius apgailestauja, kad suėjus senačiai negali kelti pavaldinių atsakomybės klausimo dėl jų asmeninių susirašinėjimų. Už jų paviešinimą ir galbūt darytą spaudimą STT vadovybei įtarimai pareikšti verslininkui ir trims advokatams. Pastarieji tai neigia, ir sako, įtartinus pokalbius gavę iš paties pareigūno, kurio pokalbiai esą atskleidžia galbūt darytą poveikį teisėjams, su aukštų politikų pagalba spręstas verslo problemas.

Šiąnakt iškritęs sniegas tūkstančius vartotojų buvo palikęs be elektros, gelbėtojams teko šalinti šlapio sniego neatlaikiusius medžius. Ūkininkai nuogąstauja, kad sniegas išguldė rapsų laukus, sodininkai nerimauja, ar sniegas nepakenks jau išlindusiems daigams bei pražydusiems vaismedžiams.

Į pasivaikščiojimo akciją prie Vyriausybės pakvietę komercinių renginių organizatoriai teigia, kad paramos reikia ne tik meno kūrėjo statusą turintiems profesionalams. Akcijos dalyvių teigimu, šią akimirką reikia ne naujų sienų, o pinigų duonai. Tačiau jiems nepritaria profesionaliojo scenos meno kūrėjai.

Alytaus miesto teatro aktoriai, kad senjorų namuose per karantiną būtų kuo mažiau tylos, nuotoliniu būdu jiems skaito kūrinius, vaidina spektaklių ištraukas, gvildena įvairias gyvenimiškas temas. Tokių pokalbių su senjorais, globos įstaigų globotiniais miesto teatras svarsto nenutraukti ir po karantino.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau