Laba diena, Lietuva. Ne tik ekonominė, bet ir socialinė krizė: ekspertai pastebi, kad senjorų atskirtis vis didėja

Akcijos dėl pinigų kultūrai. „Siekiant reaguoti į patvirtintą pagalbos planą kultūros sektoriui ir išreikšti savo nepritarimą, eikime pasivaikščioti į #kultūrosstatybas“, – rašoma kūrybinių industrijų atstovų renginio aprašyme.Tačiau ne visi kultūrininkai akciją palaiko, o kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad pagalbos priemonės yra nukreiptos į ilgalaikę perspektyvą, todėl jis skatina nesivadovauti emocijomis. Plačiau su mitingo dalyviais kalbasi reporterė Monika Petrulienė.

Vaistų nuo COVID-19 paieška. Nors britų mokslininkai tikisi vakciną nuo COVID-19 pristatyti jau rudenį, Vilniaus universiteto biotechnologijų profesorė Aurelija Žvirblienė primena, kad įprastai, kol vakcinos pateikiamos rinkai, praeina ne mėnesiai, o keletas metų. „Laba diena, Lietuva“ laidoje A. Žvirblienė sako, kad pažanga vakcinos paieškose yra, tačiau į situaciją reikia žvelgti realistiškai.

Europos (ne)susikalbėjimai. Kalbų įvairovė – vienas iš svarbiausių Europos Sąjungos (ES) principų, viena didžiausių vertybių. Todėl įprastai ES institucijose užtikrinamas vertimas tiek žodžiu, tiek raštu visomis oficialiomis ES kalbomis. Tačiau ar šis principas užtikrinamas ir nuotolinių posėdžių metu? Apie tai –pokalbis su Europos Komisijos lietuvių vertėjų žodžiu vadovas Ramūnas Česonis.

Lenkija ruošiasi atidėtiems rinkimams. Lenkijos aukščiausia rinkimų institucija pavedė parlamento pirmininkei per 14 dienų paskirti naują prezidento rinkimų datą. Valstybės vadovo rinkimai Lenkijoje turėjo vykti sekmadienį, tačiau buvo suspenduoti, vykstant diskusijoms, kaip turėtų būti rengiamas balsavimas per koronaviruso pandemiją. Rinkimai turi būti surengti per 60 dienų po šio pranešimo, t. y. iki birželio pabaigos, rašoma Rinkimų komisijos priimtame nutarime. Plačiau apie prezidento rinkimus Lenkijoje – pokalbyje su užsienio naujienų redaktore Jolanta Paškevičiūte.

Gilėjanti senjorų atskirtis. Karantino metu senjorų atskirtis vis didėja. Apie šią problema „Laba diena, Lietuva“ laidoje vedėja Guoda Pečiulytė kalbasi su aktore Egle Gabrėnaite ir VU Filosofijos fakulteto dėstytoja Jekaterina Navicke.

Vestuvės per karantiną. Siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, esant galimybei, visas asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – nukelti vėlesniam laiku. Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis pateiktų rekomendacijų. Visų pirma, organizatoriai turėtų užtikrinti, jog šventėje būtų ribojamas dalyvių skaičius – dalyvautų tik artimiausi svečiai. Kaip lietuviai ruošiasi vestuvėms karantino metu? Ar pagausėjo atsisakančių tuoktis? Apie tai „Laba diena, Lietuva“ laidoje vedėja Guoda Pečiulytė kalbasi su vestuvių planuotoja Karolina Meginyte.

Keisti kadagių grybai. Karantino metu lietuviai pamėgo eiti į parkus ir miškus, kur galėjo grožėtis gamta. Kas joje per šį laikotarpį įvyko? Į šį klausimą padės atsakyti Mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau