Žinios. Šalyje – trys naujos mirtys nuo koronaviruso: dvi Antaviliuose, viena sostinės klinikinėje ligoninėje

Nuo koronaviruso infekcijos mirė dar trys žmonės. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė pranešė, kad mirė dvi Antavilių pensionato globotinės. Abi moterys priklausė rizikos grupei, sirgo lėtinėmis ligomis. Dar laukiama tyrimų atsakymų dėl maždaug 200 globotinių. Dar viena mirtis užfiksuota Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Ten, pasak R. Lingienės, situacija itin sudėtinga, virusas diagnozuotas 21 žmogui: 9 personalo darbuotojams ir 12 pacientų, infekcija paplito Vidaus ligų ir Reanimacijos skyriuose. Pacientai, iki šiol gulėję po 5 palatoje, išskirstyti. Aiškinamasi, ar įstaigoje buvo sudarytos atskiros personalo komandos, kaip dažnai dėl koronaviruso tirti darbuotojai, ar pacientams anksčiau nebuvo pasireiškusių COVID-19 simptomų.

Šiąnakt iškritęs sniegas tūkstančius vartotojų buvo palikęs be elektros, gelbėtojams teko šalinti šlapio sniego neatlaikiusius medžius. Ūkininkai nuogąstauja, kad sniegas išguldė rapsų laukus, sodininkai nerimauja, ar sniegas nepakenks jau išlindusiems daigams bei pražydusiems vaismedžiams.

Saulius Skvernelis Seime pristatė paskutinę savo vadovaujamos Vyriausybės veiklos ataskaitą. Premjeras sako, kad šios Vyriausybės ir valdančiosios daugumos prioritetas buvo socialinės atskirties mažinimas ir teigia, kad gyvenimas pagerėjo visiems. Opozicinių konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė sako, kad ekonomika augo, bet galima ginčytis, ar dėl Vyriausybės pastangų, ar nepaisant jų.

Apie paskutinę šios Vyriausybės ataskaitą bus kalbama ir „Dienos temoje“, 21 val.

Uostamiestyje mokiniai šiais mokslo metais į klases nebegrįš. Nuspręsta mokslo metus baigti mokantis nuotoliniu būdu saugant ir mokinius, ir pedagogus. Rekomenduojama taip elgtis ir mieste veikiančioms privačioms ar savivaldybei nepavaldžioms ugdymo įstaigoms.

Pasaulio šalys švelnina karantino sąlygas. Indijoje po kelių savaičių karantino pradeda važiuoti traukiniai, Singapūre veiklą atnaujina kirpyklos ir kepyklos. Tačiau Pietų Korėja pasauliui primena, kad viruso židiniai gali atsinaujinti netikėtai – nustatyta, kad koronaviruso infekcija užsikrėtė per 100 Seulo naktiniuose klubuose apsilankiusių žmonių. Jungtinių Valstijų ekspertai taip pat įspėja, kad virusas aukų nesirenka nei pagal statusą, nei pagal ekonominę padėtį.

Vienoje Sankt Peterburgo ligoninėje kilęs gaisras pražudė mažiausiai penkis asmenis, dar apie 150 buvo evakuoti.

Karantino sąlygos švelninamos, bet kaimo turizmo sodybose renginiai atšaukti iki birželio pabaigos, sezonas kol kas neprasidėjęs, užsieniečiai atsisako rezervacijų ir vasarai. Kaimo turizmo sodybų asociacija dėl veiklos taisyklių pasigenda aiškumo, tačiau tikisi, kad žmonės rinksis poilsį Lietuvoje.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia gavusi beveik pusę milijono gyventojų deklaracijų, už kurias grąžintina pajamų mokesčio suma siekia 110 mln. eurų. Permokos turėtų pradėti grįžti į gyventojų sąskaitas nuo kitos savaitės trečiadienio, tiesa, pasak VMI, iš pradžių tik nedidelės sumos, nedideliam žmonių skaičiui. Visas permokas gyventojai atgauti turėtų iki liepos 31-osios.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau