Žinios. Sankt Peterburgo ligoninėje kilo gaisras: manoma, kad užsidegė plaučių ventiliavimo aparatas

mažiausiai 5 žmonės žuvo, dar apie 150 buvo evakuoti

Pranešta apie 3 naujus mirties nuo koronaviruso infekcijos atvejus: vienas sostinės klinikinėje ligoninėje Antakalnyje, du Antavilių pensionate – pastarieji du ligoniai priklausė rizikos grupei. Iš viso Lietuvoje patvirtintos 53 mirtys nuo COVID-19. Patvirtinus 6 naujus užsikrėtimo infekcija atvejus, iš viso Lietuvoje užregistruotas 1491 ligos atvejis. Pasveikusių nuo koronaviruso infekcijos Lietuvoje – 850, vis dar sergančių – 587.

Šiąnakt iškritęs sniegas tūkstančius vartotojų buvo palikęs be elektros, gelbėtojams teko šalinti šlapio sniego neatlaikiusius medžius. Ūkininkai nuogąstauja, kad sniegas išguldė rapsų laukus, sodininkai nerimauja, ar sniegas nepakenks jau išlindusiems daigams bei pražydusiems vaismedžiams.

Saulius Skvernelis Seime pristatė paskutinę savo vadovaujamos Vyriausybės veiklos ataskaitą. Premjeras sako, kad šios Vyriausybės ir valdančiosios daugumos prioritetas buvo socialinės atskirties mažinimas ir teigia, kad gyvenimas pagerėjo visiems. Opozicinių konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė sako, kad ekonomika augo, bet galima ginčytis, ar dėl Vyriausybės pastangų, ar nepaisant jų.

Apie paskutinę šios Vyriausybės ataskaitą bus kalbama ir „Dienos temoje“, 21 val.

Uostamiestyje mokiniai šiais mokslo metais į klases nebegrįš. Nuspręsta mokslo metus baigti mokantis nuotoliniu būdu saugant ir mokinius, ir pedagogus. Rekomenduojama taip elgtis ir mieste veikiančioms privačioms ar savivaldybei nepavaldžioms ugdymo įstaigoms.

Pasaulio šalys švelnina karantino sąlygas. Indijoje po kelių savaičių karantino pradeda važiuoti traukiniai, Singapūre veiklą atnaujina kirpyklos ir kepyklos. Tačiau Pietų Korėja pasauliui primena, kad viruso židiniai gali atsinaujinti netikėtai – nustatyta, kad koronaviruso infekcija užsikrėtė per 100 Seulo naktiniuose klubuose apsilankiusių žmonių. Jungtinių Valstijų ekspertai taip pat įspėja, kad virusas aukų nesirenka nei pagal statusą, nei pagal ekonominę padėtį.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia gavusi beveik pusę milijono gyventojų deklaracijų, už kurias grąžintina pajamų mokesčio suma siekia 110 mln. eurų. Permokos turėtų pradėti grįžti į gyventojų sąskaitas nuo kitos savaitės trečiadienio, tiesa, pasak VMI, iš pradžių tik nedidelės sumos, nedideliam žmonių skaičiui. Visas permokas gyventojai atgauti turėtų iki liepos 31-osios.

Karantino sąlygos švelninamos, bet kaimo turizmo sodybose renginiai atšaukti iki birželio pabaigos, sezonas kol kas neprasidėjęs, užsieniečiai atsisako rezervacijų ir vasarai. Kaimo turizmo sodybų asociacija dėl veiklos taisyklių pasigenda aiškumo, tačiau tikisi, kad žmonės rinksis poilsį Lietuvoje.

Kalifornijoje „Teslos“ gamykla atnaujino veiklą, nors vietos valdžia dėl karantino darbą gamyklose vis dar draudžia. Elonas Muskas teigia, kad yra pasiryžęs dėl šio sprendimo sėsti už grotų.

Vienoje Sankt Peterburgo ligoninėje kilęs gaisras pražudė mažiausiai penkis asmenis, dar apie 150 buvo evakuoti.

Režisierius Karolis Kaupinis apdovanotas Vokietijoje vykusiame „goEast“ filmų festivalyje. Už filmą „Nova Lituania“ K. Kaupinis pripažintas geriausiu režisieriumi.

Sportas. Į kitus metus nukeltas šį rudenį Lietuvoje turėjęs vykti pasaulio salės futbolo čempionatas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau