Ryto allegro. Meninį impulsą suteikusių karantino sapnų kultūrinis aktualumas

Ryto allegro

2020.05.12 07:05

Ryto allegro. Meninį impulsą suteikusių karantino sapnų kultūrinis aktualumas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros naujienos spaudoje. Kokiems kūriniams menininkus įkvėpė izoliacija? Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius parengė virtualią parodą „(SAVI)izoliacija“. Mirusią rokenrolo legendą Little Richard prisimena jo koncerte dalyvavęs LRT OPUS vadovas, muzikologas Darius Užkuraitis.

Menotyrininko Ernesto Parulskio komentaras apie Kauno modernizmą. Menininkės Neringa Rekašiūtė ir Elvina Nevardauskaitė domėjosi, ką žmonės sapnavo karantino metu, kaip patys interpretavo savo sapnus ir sukūrė trumpąjį dokumentinį filmą apie tai. Kokį kūrybinį impulsą suteikia karantino sapnai, koks jų visuotinis ir kultūrinis aktualumas pasakoja projekto autorės, o karantino įtaką sapnams ir jų interpretaciją aiškina neurologė Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė. Gegužės 15-ąją minėsime Steigiamojo Seimo šimtmetį. Lietuvos nacionalinis muziejus šią sukaktį mini visą savaitę – rengia virtualią konferenciją ir atidaro parodą. Pokalbis su Signatarų namų vyresn. muziejininke Vilma Bukaite. LRT KLASIKOS vyr. muzikos redaktorės Rasos Murauskaitės parengta „Klasikos koncertų salių" apžvalga. Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.