Žinios. Dar viena karantino pasekmė: išaugo iš tėvų globoti paimamų vaikų skaičius

daugėja atvejų šeimose, kurios iki šiol nebuvo patekusios į specialistų akiratį

Patvirtinus 6 naujus užsikrėtimo COVID-19 infekcija atvejus, iš viso Lietuvoje užregistruota 1485 ligos atvejai. Pasaulyje – daugiau nei 4 mln. 200 tūkst. Pasveikusių nuo koronaviruso Lietuvoje – 833, pasaulyje – daugiau nei 1,5 mln. Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 50 žmonių, pasaulyje mirčių – daugiau nei 284 tūkst.

Ir vėl beveik visi savaitgalį fiksuoti nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai – gydymo įstaigose. Virusas toliau plinta Antavilių pensionate ir sostinės klinikinėje ligoninėje Antakalnyje. Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis patvirtintas Neringoje, taip vienas įvežtinis – vienuolikmečiam vaikui, kartu su šeimos nariu privačiu lėktuvu parskridusiam iš Maskvos. Toliau švelnėja karantino sąlygos: nuo šiandien į Lietuvą darbo reikalais gali atvykti Europos Sąjungos piliečiai. Bet tik lenkams nebus taikomas dviejų savaičių karantinas.

Prezidentas Gitanas Nausėda su Seimo frakcijų lyderiais aptarė papildomą ekonomikos skatinimą – siūlo laikinai mažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą, tačiau sutarimo nei su Vyriausybe, nei su partijų lyderiais pasiekti kol kas nepavyko. Tuo metu paramos verslui išmokėjimas ir toliau stringa – išmokėta vos 3,5 proc. žadėtos sumos.

Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika šįryt aiškinosi premjerui Sauliui Skverneliui, kaip medžioklės taisyklėse atsirado galimybė medžioti su lankais. K. Mažeika tikina, kad šį sprendimą suformavo patariamoji medžioklės taryba, o jis tik pasirašė. Premjeras neatlyžta – tokia priemonė yra neišdiskutuota, nereikalinga ir nepriimtina. Šalia Aplinkos ministerijos surengtas piketas. K. Mažeikos sprendimo nepalaiko nei partijos bendražygiai, nei opozicija.

Apie medžioklę su lankais šį vakarą ir „Dienos temoje“ 21.00 val.

Nuo šiandien Palangoje jau laukiami poilsiautojai, kurie nori kurorte nakvoti: duris atvėrė trečdalis viešbučių, svečių laukia ir privatus sektorius. Nors verslininkai sako kainų nekėlę, akylesni poilsiautojai pastebi, kad vidurvasarį už nakvynę teks mokėti daugiau nei pernai.

Šalims po truputį atveriant sienas iš Rumunijos į Austriją specialiu traukiniu išvyko 300 slaugos darbuotojų. COVID-19- krizė parodė, kaip stipriai slaugos srityje Vakarų Europos valstybės yra priklausomos nuo darbuotojų iš Rytų Europos.

Per karantiną išaugo iš tėvų globoti paimamų vaikų skaičius. Socialiniams darbuotojams nerimą kelia ir tai, kad vis dažniau pranešama apie atvejus šeimose, kurios iki šiol nebuvo patekusios į vaiko teisių specialistų akiratį.

Sportas. Auga tikimybė, kad Lietuvos futbolo čempionatas gali sugrįžti jau paskutinį gegužės savaitgalį. Sprendimą artimiausiomis dienomis priims Vyriausybė, bet sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad organizuojant rungtynes be žiūrovų rizika būtų nedidelė.

Vilniaus Šeškinės rajone gyvenantis Marekas Blaževičius dėl karantino ribojimų kol kas negali patekti į čia įsikūrusią NBA aikštelę, bet Vilniaus „Ryto“ puolėjo tikslas yra vieną dieną žaisti tikroje NBA aikštėje. Jis jau žengė ir pirmąjį žingsnį – pateikė paraišką dalyvauti šių metų NBA naujokų biržoje. Aštuoniolikmetis paraišką dar gali atsiimti, bet galutinio tikslo neišsižada.

Taip pat sporto naujienose – apie futbolą Ispanijoje.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau