Žinios. Rinkoje teigiami pokyčiai: į darbą buvo priimta daugiausiai žmonių nuo karantino pradžios

COVID-19 faktinė informacija: Patvirtinus 6 naujus užsikrėtimo OCVID-19 infekcija atvejus, iš viso Lietuvoje užregistruota 1485 ligos atvejai. Pasveikusių nuo koronaviruso Lietuvoje 833, vis dar sergančių 598. Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 50 žmonių.

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šiandien į Lietuvą darbo, verslo ir mokslo reikalais gali atvykti Europos Sąjungos piliečiai.

Šimtui Lietuvos pacientų, kurie serga koronavirusu, bus skirtas Japonijoje sukurtas vaistas „Avigan“. Lietuva oficialiai įsitraukia į šio vaisto klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis vaistas padės įveikti koronaviruso infekciją ir sustabdyti jos plitimą.

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimas pakeisti medžioklės taisykles ir įteisinti medžiojimą su lanku sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Ministras šįryt aiškinosi premjerui Sauliui Skverneliui, o grįždamas į ministeriją sulaukė protestuojančiųjų.

Naujienos iš užsienio: vis daugiau šalių Europoje švelnina karantino sąlygas, tačiau žmonėms plūstant į gatves ir grįžtant į darbus didėja nerimas dėl galimos antros viruso bangos. Apie naujus atvejus praneša Pietų Korėja, o šiąnakt penki atvejai užfiksuoti ir pandemijos epicentre – Uhane.

Honkonge rengiami priešvyriausybiniai protestai, dalyvavo keli šimtai žmonių.

Darbo rinkoje pastebima vis daugiau teigiamų pokyčių. Praėjusią savaitę darbdaviai į darbą priėmė daugiausiai žmonių nuo karantino pradžios.

Per karantiną išaugo iš tėvų globoti paimamų vaikų skaičius.

Nors šiųmetė žiema buvo kaip niekad šilta, pavasaris bitininkų nelepina. Vėsus balandis neleido bičių šeimoms sustiprėti, tad šios medaus nešti neskuba.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.