Panorama. Savaitgalio statistika kelia nerimą epidemiologams: pamiršus drausmę lauks naujas protrūkis

NVSC teigimu, didžiausiais ligos židiniais išlieka ligoninės ir globos įstaigos. Tačiau epidemiologai nerimauja ir dėl vėl fiksuojama atskirų pavienių susirgimų. Neatmetama, kad tai – karantino šveninimo pasekmė. Manoma, kad žmonės užsikrėtė mažiausiai prieš savaitę, kaip tik tuo metu, kai labiau atlaisvinti karantino suvaržymai. Todėl prognozuojama, kad nesilaikant atsargumo priemonių, užsikrėtimų tik daugės.

Liberalų sąjūdžio nariui Kęstučiui Glaveckui užkliuvo per didelis Lietuvos banko vadovo Vito Vasiliausko atlyginimas. Jį parlamentaras siūlo mažinti, bent jau krizės laikotarpiu. Premjeras ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderis sutinka, kad jis yra neadekvačiai didelis ir galbūt vertėtų jį mažinti.

Seimas siekia, kad Socialinės rizikos šeimos vaiko pinigus gautų ne pinigais ir maistu, o vaikams būtinais daiktais – už priklausančias sumas būtų sumokėta už darželius, būrelius, ekskursijas. Įstatymai tai leidžia ir dabar, bet dauguma savivaldybių tuo nesinaudoja, todėl naują tvarką nustatytų socialinės apsaugos ir darbo ministras. Seimas šią savaitę nusprendė svarstyti tokius pakeitimus.

Nors iki mokslo metų pabaigos liko mėnuo, tėvams nežinia, kur palikti vaikus vasarą, kaip veiks stovyklos ir kiti užsiėmimai. Stovyklų organizatoriai nežino, kaip vaikams reikės užtikrinti saugias sąlygas. Švietimo ministerija kol kas nepateikia jokių rekomendacijų, kaip organizuoti vaikų poilsį, ir viliasi, kad iki stovyklų pradžios situacija dėl koronaviruso jau bus aiškesnė.

Jungtinės Karalystės premjeras netrukus skelbs karantino švelninimo planą, bet jau sukėlė kritikos, kai šūkį „Likite namie" pakeitė į mažiau aiškų „Likite budrūs“. Rytoj dalį priemonių atšaukia pusė Ispanijos ir dalis Prancūzijos, taip pat daug kitų šalių. Tačiau Berlynas skelbia, kad užkrato plitimas gerokai paspartėjo, ir ekspertai sako, kad epidemija gali atsinaujinti. Tuo metu Švedija, pasirinkusi neįvesti visuotinio karantino, pripažino, kad nesugebėjo laikytis svarbiausio prioriteto – apsaugoti senjorų.

Pietų Korėjos prezidentas perspėja apie naują viruso bangą, kai plečiantis naujam židiniui pasilinksminimo įstaigose, šiandien fiksuota daugiausiai naujų atvejų per mėnesį. Kinijoje po mėnesio užkratas grįžo į Uhaną. Dalis Irano uždaroma antrąkart po naujo atvejų ir mirčių šuolio. Pakistanas atsidaro virusui plintant, nes nebeatlaiko smūgio ekonomikai. Amerikoje dėl staigaus atsivėrimo mirčių prognozė iki rugpjūčio padidinta dar 40 tūkst., o trys svarbiausi kovos su koronavirusu pareigūnai karantinuojasi.

Kaune baigta atnaujinti Vienybės aikštė. Rekonstrukcija truko 3 metus. Paklota nauja granito danga, įrengtos poilsio zonos, vietos lauko kavinėms, amfiteatras, pasodinta apie 5 tūkst. augalų. Aikštėje prigijo ir pokario dainininko Antano Šabaniausko sodinto gluosnio atžala. Tikimasi, kad traukos zona taps dirbtinis upelis ir 250 kvadratinių metrų ploto šokantis fontanas.

Jau šią vasarą lankytojai galės į Kuršių neriją pažvelgti iš aukščiausio pusiasalyje objekto – Nidos švyturio. Šiuo metu jį rengiamasi pritaikyti lankytojams.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau