Žinios. Šūkį „likite namie“ keičia „likite budrūs“: atšaukiant draudimus netyla ir perspėjimai apie antrąją bangą

Per pastarąsias dvi paras patvirtinti 43 nauji koronaviruso atvejai. SAM teigimu, šeštadienį skelbti duomenys nebuvo tikslūs – penktadienį naujų atvejų buvo ne aštuoni, kaip skelbta, o daugiau.

Didžiausiais ligos židiniais išlieka ligoninės ir globos įstaigos. Iš naujų atvejų daugiausia, 15, nustatyta Antavilių pensionate, 10 – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Tačiau epidemiologai nerimauja, kad vėl fiksuojama atskirų pavienių atvejų.

Seimas siekia, kad socialinės rizikos šeimos vaiko pinigus gautų ne pinigais ir maistu, o vaikams būtinais daiktais, už priklausančias sumas būtų sumokėta už darželius, būrelius, ekskursijas.

Nors iki mokslo metų pabaigos liko mėnuo, tėvams – nežinia, kur palikti vaikus vasarą, kaip veiks stovyklos ir kiti užsiėmimai. Stovyklų organizatoriai nežino, kaip vaikams reikės užtikrinti saugias sąlygas.

Jungtinės Karalystės premjeras šūkį „Likite namie“ jau pakeitė į „Likite budrūs“ ir vakare skelbs pirmuosius karantino švelninimo žingsnius labiausiai nukentėjusioje šalyje. Rytoj dalį priemonių atšaukia ir kitos Europos šalys. Tuo metu kitokią strategiją pasirinkusi Švedija pripažino, kad nesugebėjo laikytis svarbiausio prioriteto – apsaugoti senjorų.

Pietų Korėjos prezidentas perspėja apie naują viruso bangą, kai plečiantis naujam židiniui pasilinksminimo įstaigose, šiandien fiksuota daugiausiai naujų atvejų per mėnesį. Kinijoje po mėnesio užkratas grįžo į Uhaną.

Kaune baigta atnaujinti Vienybės aikštė. Jos rekonstrukcija truko 3-ejus metus.

Jau šią vasarą lankytojai galės į Kuršių neriją pažvelgti iš aukščiausio pusiasalyje objekto – Nidos švyturio. Šiuo metu jį rengiamasi pritaikyti lankytojams.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau