Panorama. Vilniaus rajone nukritus lėktuvui žuvo akrobatinio skraidymo meistras Donaldas Bleifertas

Aplinkos ministras pasirašė naujas medžioklės taisykles, kuriose atsirado vietos lankams. Toks Kęstučio Mažeiikos sprendimas papiktino ne tik aktyvistus ir Seimo opoziciją, bet ir valdančiuosius. Esą veiksmai nebuvo derinti, o Seimas buvo apsisprendęs, kad medžioklė su lanku neturi būti įteisinta. Valstiečių ir žaliųjų frakcija lauks ministro paaiškinimų, kodėl šis medžioklę įteisino paslapčia.

Vilniaus rajone iš Kyviškių aerodromo pakilęs dvivietis lėktuvas „Piper“ nukrito. Policijos teigimu, dviejų žuvusių vyrų tapatybės jau nustatytos – tai instruktorius, Dariaus ir Girėno aeroklubo vadovas, akrobatinio skraidymo meistras Donaldas Bleifertas ir kartu skridęs mokinys italas. Nelaimė įvyko ties Kenos kaimu, netoli geležinkelio, laukuose.

Patvirtinta 50 mirtis nuo koronaviruso. Sunkių gretutinių ligų turėjęs 90-metis mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kur gydytas slaugos skyriuje. Antavilių pensionate Vilniuje – 13 naujų užsikrėtusiųjų. Siekdama valdyti COVID-19 infekciją ateityje, Vyriausybė žmones suskirstė į tris grupes: dvi net ir po karantino atšaukimo gali ilgai nebegrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Aliaksandras Lukašenka surinko tūkstančius žmonių į Minsko centrą kariniam paradui, minėdamas sovietų paskelbtą pergalę prieš nacius Antrajame pasauliniame kare. Per parą Baltarusijoje aptikta dar per 900 koronaviruso atvejų, bet prezidentas sako, kad šalis – gyvas paminklas karo aukoms ir negali slėptis urvuose. Kuklesnė buvo net Vladimiro Putino ceremonija, nors jis planavo didžiules iškilmes su pasaulio lyderiais.

Slovakija skelbia nebeužregistravusi nė vieno koronaviruso atvejo. Bet atsivėrimą po karantino daug kur pasaulyje lydi naujų protrūkių rizika. Pietų Korėjos sostinė uždarė porą tūkstančių barų, kai vienas užsikrėtęs asmuo sukėlė naują protrūkį. Naujas židinys Vokietijos mėsos įmonėje, o Italijoje Milano meras išplūdo jaunimą, susirinkusį į naktinio gyvenimo rajoną.

Ant kojų po truputį besistojančiam verslui – nežinia dėl ateities. Rudenį prognozuojama antra viruso banga, kurios padariniai verslams – kol kas neįsivaizduojami. Valdžia ragina būti kūrybiškiems naujoje realybėje. Verslo atstovai sako, kad krizės pamokas įsimins ilgam, svarbiausia jų – pasikliauti savimi, o ne valstybės pagalba.

Per karantiną ištuštėjus gatvėms, kelios savivaldybės suskubo imtis darbų. Kai kurių gatvių tvarkymas paankstintas, kad remontas būtų atliktas nespėjus sugrįžti dideliam transporto srautui.

Eidamas 88-tuosius mirė vienas iš rokenrolo pradininkų amertikiečių atlikėjas ir dainų autorius Litl Ričardas. Jo įspūdingi pasirodymai ir tokios dainos kaip „Tutti Frutti“ ir „Long Tall Sally“, žavėjo 6-ojo dešimtmečio klausytojus. Atlikėjas, kurio tikrasis vardas – Ričardas Penimanas, tapo vienu pirmųjų juodaodžių, kurio kūriniai iškopdavo į topų viršūnes ir kartu su savo amžininkais rokenrolo muzikantais ankstesnį „rasinės muzikos“ stilių pavertė vyraujančiu.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau