Pasaulio Lietuva. TV žurnalas. Tautiečio fotografijose – šviesi šeimų žinutė pasauliui: languose užfiksuotos padėkos

Tautiečio fotografijose – šviesi šeimų žinutė pasauliui. Šiaurės Airijoje gyvenantis fotografas Rytis Zdanavičius priverstinį laisvalaikį išnaudoja įtraukdamas tautiečius į projektą „Žinutė pasauliui“: viskas prasidėjo nuo vienos pažįstamos, norėjusios fotosesijos per langą, o išaugo į iniciatyvą, kurios tikslas – perduoti šeimų žinutes ir padėkas, užrašytas ant langų, visam pasauliui parodant, kaip šeimos išgyvena karantiną, ir išsaugoti šviesius šio meto prisiminimus. Projektas įgyvendinamas nepažeidžiant karantino apribojimų: šeimos neišeina iš namų, o fotografas į juos nekelia kojos.

Portsmuto lietuvių bendruomenės renginys „Laisvės pavasaris“. Karantinas Jungtinėje Karalystėje buvo paskelbtas kovo 20 dieną, o kovo 21-ąją Portsmute turėjo vykti vietos lietuvių bendruomenės renginys, pavadintas „Laisvės pavasariu“. Reikalams pasisukus netikėta kryptimi, renginio datą teko nukelti į liepos 4-ąją. Ir nors ji taip pat gali būti keičiama, tautiečiai tikri, kad anksčiau ar vėliau renginys įvyks.

Įvairių šalių lietuviukai atliko „Vienybės dainą“. Italijos lietuvių bendruomenėje gimusio ir Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos užauginto virtualios dainos projekto vadovai kartu su Scenos ir estetikos mokykla subūrė per šešiasdešimt pasaulio lietuvių vaikų bendram kūriniui „Vienybės daina“. Šiuo ypatingu nelengvu metu lietuviukai vienijasi dainoje „O mes vaikai“ ir tiesia vienas kitam pagalbos ranką.

TV misija „Pasaulio Lietuva“ baigia viešnagę Toskanos sostinėje.

Ved. Modestas Mastavičius.