Panorama. Į taršos skandalą sausį patekusi bendrovė „Grigeo Klaipėda“ gegužės viduryje bus priversta stabdyti veiklą

Aiškėja, kada moksleiviai šįmet grįš į mokyklas. Jei Vyriausybė patvirtins, gegužės pabaigoje į mokyklas galėtų vėl eiti pradinukai, vyresnieji – nuo birželio. Vis dėlto kaip tęsti ugdymą, mokyklos gali nuspręsti individualiai. Abiturientai privalės laikyti egzaminus, tačiau jiems bus taikomi griežtesni saugumo reikalavimai.

Lietuvoje užfiksuotas naujas įvežtinis koronaviruso atvejis. Teigiama, kad žmogus atvyko iš Švedijos. Rusena ir kiti koronaviruso židiniai – du nauji atvejai patvirtinti Antavilių pensionate. Apie daugiau užsikrėtimų pranešta ir kitose šalies gydymo įstaigose. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, šį savaitgalį bus pakartotas profilaktinis tyrimas – pasitikrinti dėl koronaviruso kviečiami ne tik vaistinių bei kitų prekybos vietų darbuotojai, dar bet dirbantys darželiuose.

Prasidedant rinkimų kampanijai Vyriausioji rinkimų komisija ims stebėti, ką skelbia socialinių tinklų aktyvistai, vadinamieji influenceriai. Jei jie išsakys palaikymą vienam ar kitam politikui, anot VRK, turėtų nurodyti, kad tai - politinė reklama. Komunikacijos ekspertai teigia, kad rinkimų prievaizdų laukia sunki užduotis, atskirti, kur reklama, kur nuomonė.

Į taršos skandalą sausį patekusi bendrovė „Grigeo Klaipėda“ gegužės viduryje bus priversta stabdyti veiklą. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ketina nutraukti sutartį su „Grigeo“, kurios nuotekas valo nuo sausio. Visus keturis mėnesius kartono gamintoja valyti atiduoda pernelyg Užterštas nuotekas. „Klaipėdos vandens“ nuotekų valykla esą veikia beveik maksimaliu pajėgumu ir kyla rizika, kad tuoj nepajėgs išvalyti miestiečių ir kitų bendrovių nuotekų.

Minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-ąsias metines Vilniuje šiandien pagerbtos aukų bei pasipriešinusiųjų nacių režimui atminimas. Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Izraelio ambasadoriai bei Lietuvos žydų bendruomenės nariai uždegė žvakutes žuvusiems per holokaustą ir nužudytiems geto vaikams.

Kitos Europos šalys taip pat mini 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines. Per koronaviruso pandemiją minėjimai – kuklūs ir laikantis atstumo. O lyderių kalbose - raginimai kovai su koronavirusu pasitelkti karo metų dvasią.

Koronaviruso pandemija nubloškė Jungtinių Valstijų darbo rinką į prasčiausią būklę nuo tarpukario Didžiosios depresijos laikų. Paskelbtais balandžio duomenimis, nedarbas šalyje siekė beveik 15 procentų, o bedarbių gretos per mėnesį pasipildė 20.5 milijono.

Kitos savaitės pabaigoje panaikinus judėjimo ribojimą tarp Baltijos šalių, planuojantys keliones į Latviją ar Estiją Lietuvos piliečiai, pasak vidaus reikalų ministerijos, turėtų nepamiršti asmens dokumento ir pasidomėti karantino taisyklėmis šiose šalyse. Į Lenkiją nuo pirmadienio leidžiama bus išvykti kol kas tik darbo, verslo ar mokslo reikalais. Europos šalims svarstant atverti sienas, Europos Sąjungos narės pradėjo derybas, kaip suderinti mobiliąsias programėles, kurios leistų gauti duomenis apie žmonių judėjimą ir sveikatos būklę.

Savivaldybė žada, kad jau birželį taboro Vilniuje neliks: esą netrukus bus nugriautos paskutinės lūšnos. Savivaldybė tikina, jog puikiai sekasi ir romų integracija: per 50 šeimų nuolat gauna paramą būstui. Tačiau kur pasidėjo kone keturi šimtai buvusių taboro gyventojų, valdininkai nežino.

Kaune, Aleksote, rasta pusės tonos aviacinė bomba. Ją neutralizuoti atvykę išminuotai rado dar keliasdešimt mažesnių sprogmenų. Teritorija 300 metrų spinduliu evakuota. Sprogmenį ketinama išvežti į Kazlų rūdos poligoną. Vežant dėl saugumo bus tveriami keliai.

Nuo pokario Jungtinėse valstijose gyvuojanti unikali tradicija – Čikagos lietuvių opera, šiemet turėjo nukelti pavasario premjerą. Operą „Karmen“ tikimasi pristatyti rudenį, bet kad laukimas neprailgtų, solistai operos ištraukas dainavo virtualioje scenoje.

Valstybinis Vilniaus kvartetas šiandien praeivius pasveikino kompozitoriaus Liudviko van Bethoveno 250-ųjų metinių proga. Nacionalinės filharmonijos balkone surengę koncertą atlikėjai kartu paminėjo ir 2-ojo pasaulinio karo pabaigos 75-metį. Simbolinė socialinė akcija, pasak kvarteto pirmojo smuiko Dalios Kuznecovaitės, yra jų prisipažinimas, kaip pasiilgo koncertų salių bei savo klausytojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau