Žinios. „Klaipėdos vanduo“ ketina nutraukti sutartį su „Grigeo“: ši atiduoda pernelyg užterštas nuotekas

kyla rizika, kad „Klaipėdos vanduo“ nebepajėgs išvalyti miestiečių nuotekų

Praėjusios paros duomenimis, patvirtinti 3 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai, iš viso Lietuvoje užregistruota 1436 koronaviruso atvejai. Šiandien pranešta apie mažiausiai 6 naujus COVID-19 atvejus, visi jie – medicinos įstaigose. Pasveikusių Lietuvoje – 765, vis dar sergančių – 618. Patvirtintų mirčių nuo koronaviruso infekcijos šalyje – 49.

Iš praėjusios paros užsikrėtimų, vienas nustatytas Telšių apskrityje. Pasak Visuomenės sveikatos centro atstovės, jis – įvežtinis. Žmogus antradienį atvyko iš Švedijos. Iš šiandien nustatytų šešių naujų COVID-19 atvejų – vienas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Kartenos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje – keturiems saviizoliacijoje buvusiems darbuotojams. Dar vienas naujas atvejis – susirgęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pacientas.

Ministrų kabinetas dėl koronaviruso, anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, profilaktiškai tirtas du kartus, rezultatai neigiami. Daugiau tokių tyrimų kol kas esą nesuplanuota.

Į taršos skandalą sausį patekusi bendrovė „Grigeo Klaipėda“ gali būti priversta stabdyti veiklą. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ketina nutraukti sutartį su „Grigeo“, kurios nuotekas valo nuo sausio. Visus keturis mėnesius kartono gamintoja valyti atiduoda pernelyg užterštas nuotekas. „Klaipėdos vandens“ nuotekų valykla esą veikia beveik maksimaliu pajėgumu ir kyla rizika, kad tuoj nepajėgs išvalyti miestiečių ir kitų bendrovių nuotekų.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius sako, kad moksleiviai dar šiemet bent dviem savaitėms galės grįžti į mokyklas. Jei Vyriausybė patvirtins, gegužės pabaigoje į mokyklas grįžtų pradinukai, o vyresnieji – nuo birželio. Vis dėlto, kaip tęsti ugdymą, mokyklos gali nuspręsti individualiai. Abiturientams iki gegužės 18 d. sudaryta galimybė atsisakyti pasirinktų egzaminų.

Minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-ąsias metines Sudervės žydų kapinėse Vilniuje šiandien pagerbtos aukų bei pasipriešinusiųjų nacių režimui atminimas.

Europa ir Jungtinės Valstijos mini 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines – Pergalės Europoje dieną.

Po karantino ekonominę veiklą atnaujinusiose Kinijoje ir Pietų Korėjoje naujų koronaviruso atvejų skaičius vėl šiek tiek išaugo. Tačiau visame pasaulyje ribojimus švelninančios vyriausybės linkusios tokią riziką priimti – pandemija milijonus žmonių paliko be darbo.

Prasidedant rinkimų kampanijai, Vyriausioji rinkimų komisija ims stebėti, ką skelbia socialinių tinklų aktyvistai, vadinamieji influenceriai. Jeigu jie išsakys palaikymą vienam ar kitam politikui, anot rinkimų komisijos, turėtų nurodyti, kad tai – politinė reklama.

Taip pat „Žiniose“ – ir pokalbis apie abiturientų baimes dėl egzaminų. Su Jovita Vitkauske bendrauja Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas doc. dr. Ainius Lašas.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris teigia, kad policijos pasiruošimą susitvarkyti su koronaviruso iššūkiais ir darbą per karantiną galima vertinti stipriu aštuonetu.

Žmonijai kovojant su koronavirusu, Pasaulio sveikatos organizacija šiandien mini 40 m. nuo vienos baisiausių ligų – raupų – išnykimo. Tai yra vienintelė liga, laikoma sunaikinta ir kurią rasti galima nebent laboratorijose.

Niūru ir vis blogiau. Taip ekspertai apibūdina padėtį Jungtinių Valstijų darbo rinkoje. Vien pastarąją savaitę paraiškas nedarbo išmokoms pateikė daugiau nei 3 mln. amerikiečių, ir jokių vilčių, kad atleidimų cunamis slūgsta. Šiandien turi būti paskelbta balandžio užimtumo ataskaita, spėjama, kad nedarbo rodiklis bus dviženklis, gal 20 proc., neregėtas nuo Didžiosios depresijos praėjusio amžiaus pradžioje.

Nuo šiandien Birštone ir Druskininkuose atnaujinamos apgyvendimo paslaugos. Kaip teigiama, paslaugas atnaujinti planuoja dalis įstaigų: viešbučiai, poilsio namai, vilos, kaimo turizmo sodybos, apartamentai ir butų nuoma.

Orai.

Ved. J. Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau