Kosmoso departamentas. Filosofija apie medžius ir žmones

Kosmoso departamentas

2020.05.08 11:05

Kosmoso departamentas. Filosofija apie medžius ir žmones

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kas yra filosofija? Kodėl ja verta domėtis tiek vaikui, tiek suaugusiajam? Ir nuo ko pradėti? Apie tai pasakoja VU Filosofijos fakulteto doktorantė, knygų vaikams apie filosofiją vertėja Daina Habdankaitė.

Iš ekosofijos – ekologijos filosofijos – perspektyvos VDU lektorius dr. Mantas Davidavičius aptaria tai, kas vyksta Belovežo girioje. Tiksliau – Lenkijai priklausančioje Belovežo girios dalyje susikertančius du skirtingus požiūrius, kaip šią girią reikėtų prižiūrėti.

Rubrika „Va čia tai kosmosas“: Kenijos bei Jungtinės Karalystės tyrėjų komanda atrado naują parazituojančio grybo rūšį Microsporidia MB. Grybas nekenkia uodui, tačiau šimtu procentu blokuoja maliarijos užkratą uodo organizme. Tikimasi, kad šis atradimas bus tikras proveržis kovoje su maliarija. Šią naujieną pristato Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos vedėjas, vyriausiasis mokslo darbuotojas habil. dr. Gediminas Valkiūnas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.