Žinios. „Klaipėdos hospise“ nuo koronaviruso pasveiko 12 globotinių, tarp jų – ir vyriausia 94 m. pacientė

Patvirtinus 5 naujus užsikrėtimo COVID-19 atvejus, iš viso Lietuvoje užregistruota 1433 koronaviruso atvejai. Pasaulyje – daugiau nei 3 mln. 800 tūkst. Pasveikusiųjų nuo koronaviruso Lietuvoje – 739, pasaulyje išgijusių – per 1 mln. 300 tūkst. Mirčių nuo COVID-19 Lietuvoje – 49, pasaulyje – daugiau nei 265 tūkst.

Siekdama sušvelninti koronaviruso krizės pasekmes valstybė pusmetį labiau rems vienišus asmenis, mokės didesnes pašalpas įsidarbinus, kompensuos daugiau išlaidų už būstą ir jo šildymą. 200 eurų vienkartinę paramą gaus senjorai ir rizikos grupės asmenys. Šie pinigai būtų išmokėti rugpjūtį. Opozicija teigė, kad taip bandoma papirkti rinkėjus prieš rinkimus spalį ir siūlė sumokėti jau birželį arba pradėti mokėti dalimis. „Sodros“ vadovė sako, kad tai padaryti būtų galima tik atsisakius kai kurių kitų įstatymais nustatytų išmokų mokėjimo.

Klaipėdoje – vienoje pirmųjų savivaldybių – pradedama testuoti vaistininkus ir prekybos darbuotojus. Pirmiausia bus tikrinami vyresni nei 60 m. ir tiesiogiai su klientais bendraujantys darbuotojai. Tiesa, prekybos centrai registruoti savo darbuotojų testavimui neskuba.

„Klaipėdos hospise“ nuo koronaviruso pasveiko 12 globotinių, tarp jų – ir vyriausia įstaigoje gydoma pacientė – 94 m. moteris. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, koronavirusu šioje įstaigoje užsikrėtė 33 pacientai, 3 iš jų mirė, vis dar serga 18 pacientų. Įstaigoje COVID-19 nustatytas ir 12 darbuotojų. 2 iš jų jau irgi pasveiko. „Klaipėdos hospisas“ koronaviruso židiniu tapo balandžio viduryje.

Katalikų vyskupai nusprendė leisti bažnyčiose mišias su tikinčiaisiais ir sekmadieniais – iki šiol mišias dalyvaujant žmonėms buvo galima laikyti visomis kitomis dienomis, išskyrus sekmadienius. Sekmadienio mišios su tikinčiaisiais atnaujinamos jau šį savaitgalį.

Lietuvos pieno gamintojai dalyvavo tarptautinėje protesto akcijoje. Jie nesutinka su Europos Komisijos siūlymu remti privatų pieno produktų saugojimą, o ne pieno gamybos mažinimą, kompensacijas skiriant žemdirbiams. Europos pieno tarybos iniciatyva šiandien laukuose barstyti pieno milteliai.

Karantinas sumažino paskolų srautą. Lietuvos banko valdybos pirmininko teigimu, naujai išduodamų būsto paskolų per pusantro mėnesio sumažėjo beveik trečdaliu, kitų paskolų gyventojams – maždaug perpus. Paskolų verslui išdavimas sumenko apie 40 proc.

Europoje koronaviruso aukų skaičius jau perkopė 150 tūkst., bet šalys toliau laisvina karantino suvaržymus. Jungtinė Karalystė rengiasi didžiausiam per 300 m. ekonomikos nuosmukiui, 14 proc., o Amerikoje per šią savaitę darbo neteko dar per 3 mln. Rusija po naujo atvejų rekordo aplenkė Vokietiją ir Prancūziją. Brazilijoje – mirčių rekordas visame pietų pusrutulyje. Donaldas Trumpas sako, kad viruso ataka skaudesnė už Perl Harboro užpuolimą, bet ekspertų prognozės – dar niūresnės.

Jungtinės Karalystės tarnybų duomenimis, šalyje nuo koronaviruso mirė jau daugiau žmonių nei Italijoje – daugiau nei 30 tūkst. Skelbiama, kad šalyje ima trūkti apsaugos priemonių. Apie situaciją – su Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos pirmininku Kasparu Steponavičiumi.

Lenkijos Seimas šį rytą patvirtino, kad prezidento rinkimai bus rengiami tik paštu, o išvakarėse valdančioji koalicija sutarė nukelti balsavimą, turėjusį vykti jau sekmadienį.

Dėl karantino gyvenotojai vis dar vangiai naudojasi viešuoju transportu. Kai kuriuose miestuose fiksuotas ir po 80 proc. kritimas. Švelninat karantino sąlygas, kol kas tik sostinėje fiksuojamas didesnis augimas, čia jau keičiami anksčiau smarkiai apkarpyti tvarkaraščiai. Daugėja ir tarpmiestinių reisų, atnaujinami marštutai į mažesnius miestus.

Kaune, Laisvės alėjoje po rekonstrukcijos pradėjo veikti atnaujintas interaktyvus fontanas. Išlaikant senąją architektūrą Kauno simboliu laikomame fontane vandens purslai suderinti su muzikos garsų ir šviesų pliūpsniais.

Sportas. Sporto naujienose – apie olimpinį čempioną Algimantą Šalną.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau