Homo cultus. Iš balkono. Veronikos Šleivytės „gyvenimo filma“

Homo cultus. Iš balkono

2020.05.07 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Veronikos Šleivytės „gyvenimo filma“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Veronika Šleivytė (1906–1998) – viena iš nuosekliausiai savo gyvenimo filmą kūrusių menininkių. Šiandien stebina fotografijų atvirumas ir drąsa – menininkė fotografavo save su draugėmis ir mylimosiomis, pajūryje nesibaimindama objektyvą kreipė į nuogą kūną. Kartu dokumentavo ir meninį tarpukario Kauno gyvenimą – pirmąją Lietuvos moterų dailės parodą, koleges menininkes. Kupiškio etnografijos muziejuje saugomas gausus jos fotografijų ir negatyvų archyvas tapo neseniai pasirodžiusios knygos „Foto Vėros Šleivytės“ pagrindu.

Apie knygą, moteris menininkes ir archyvą kaip „fotofikcijos aparatą“ kalbamės su knygos sudarytoja menininke ir kuratore Milda Dainovskyte, menotyrininkėmis dr. Agne Narušyte ir dr. Ieva Burbaite, ir Kupiškio etnografinio muziejaus fondų saugotoja Giedre Zuoziene.

Ved. Laima Kreivytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Iš balkono

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.