Ryto allegro. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – apie aktualius kalbos vartojimo klausimus

Ryto allegro

2020.05.07 07:05

Ryto allegro. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – apie aktualius kalbos vartojimo klausimus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

Metų pradžioje pradėjo dirbti naujasis Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas dr. Audrius Valotka. Laima Ragėnienė su A. Valotka kalbasi apie aktualius kalbos vartojimo klausimus.

Reikalaudami dialogo, kasdien 12.00 val. Katedros aikštėje menininkai renkasi atlikti tylią dainą – ryškiai apsirengę, laikydamiesi saugaus atstumo vienas nuo kito ir tik per ausines besiklausydami pasirinkto kūrinio, jį drauge dainuoja (ar išrėkia). Prie šios iniciatyvos su šūkiu #PastovėkimUžKultūrą kviečiami jungtis visi kultūros atstovai. Reportažas iš trečiadienį vykusio „hapeningo“, kuomet buvo atliekama Gloria Gaynor daina „I Will Survive“.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Vyriausybė, atsižvelgdama į Kultūros ministerijos siūlymus, Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatė papildomus 16,7 mln. eurų mažinant neigiamus padarinius kūrėjams ir kultūros organizacijoms, bendra paramos suma po karantino paskelbimo kultūrai dabar sudaro 68,3 mln. eurų. Išsamiau apie tai pasakoja kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Drauge su Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto mokslininkais prisimename keturis dešimtmečius trukusį lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, kuris šiemet bus paminėtas tradiciniais, bet dėl karantino formatą pakeitusiais skaitymais, kurių tema – „Šimtmečio poetai“.

„Sveikinimai iš XX amžiaus“ – tokiu įrašu savo albumus mėgsta pasirašinėti vienas ryškiausių ir svarbiausių Lietuvos fotografų Antanas Sutkus. Vėl veikiančioje Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune jau galima aplankyti to paties pavadinimo parodą.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.