Žinios. Buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas: čia gyvenantys lietuviai labai laukia grįžti į Lietuvą

Vyriausybė iki gegužės 31 dienos pratęsė karantiną, tačiau jį švelnina jau nuo kito pirmadienio.

Daugėja užsikrėtusiųjų koronavirusu Respublikinėje Kauno ligoninėje – šiandien patvirtinti du atvejai.

Lietuva išsiuntė Baltarusijai notą, šios šalies energetikos ministerijai paskelbus, kad į statomos atominės elektrinės statybos aikštelę atgabentas branduolinis kuras.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė nebesitrauksiantis iš Seimo frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų.

Eurozonos ekonomikos laukia rekordinis susitraukimas, skelbia Europos Komisija: infliacija beveik išnyks, biudžeto deficitai ir valstybių skola smarkiai išaugs.

Jungtinėse Valstijose mirčių – per 71 tūkst. Donaldas Trampas sako, kad neribotam laikui leis veikti koronaviruso patarėjų grupei, įkurtai nuo pirmųjų patvirtintų atvejų.

Pajūryje jau ruošiamasi vasaros sezonui: į paplūdimius vežamos persirengimo kabinos, darbui rengiasi gelbėtojai. Tiesa, kaip šią vasarą reikės dirbti ir ilsėtis, nežino niekas.

Estijoje per pastarają parą koronaviruso infekcija nustatyta tik dviem žmonėms, tiesa bendras užsikrėtimo atvejų skaičius čia didesnis nei Lietuvoje, siekia 1 713. Apie situaciją Estijoje kalbamės su buvusiu Estijos lietuvių bendruomenės pirmininku Vaidu Matulaičiu.

Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje šiandien palaidotas buvęs Kauno technologijos universiteto gimnazijos vadovas matematikas Bronislovas Burgis.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau