Homo cultus. Istoriko teritorija. Kaip apie istoriją kalbėti su vaikais?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Kaip apie istoriją kalbėti su vaikais?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kaip istoriją suvokia vaikas? Kokiu būdu apie sudėtingus praeities įvykius, reiškinius ir procesus kalbėtis su žmogumi, kuris žaidžia su lėlėmis, piešia, važinėja dviračiu, derasi su tėvais, kad jie gimtadienio proga nupirktų „Playstation“?

Istorikams vis dar atrodo, kad svarbiausias dalykas pasakojime apie praeitį yra datos, o kas svarbiausia vaikui, žengiančiam į praeities teritoriją – paslaptys, nuotykiai, šiurpūs nutikimai, kasdienybės pasaulio keistenybės ar…?

Šiuos ir kitus klausimus svarstysime su istorikais, publicistais, aktyviais visuomenės aktualijų komentatoriais Zigmu Vitkumi ir Norbertu Černiausku.

Zigmas Vitkus yra parašęs „Lietuvos istoriją nuo seniausių laikų iki 21 amžiaus“, kuri skirta vaikams. Norbertas Černiauskas yra knygos „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ autorius.

Ved. Aurimas Švedas

logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15:05

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.