Labas rytas, Lietuva I d. VU profesorė Žvirblienė: nemanau, kad antroji viruso banga bus skaudesnė – žmonija įgijo patirties

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – gegužės 6-osios rytas, kurį su tradicine spaudos ir būsimų temų apžvalga pasitinka Ignas Andriukevičius ir Ugnė Siparė. Laida prasideda nuo kulinarinių paslapčių, tad pažvelkime į jas.

Nusikelkite į mados tinklaraštininkės Julijos Steponavičiūtės virtuvę, kur gardžiai kvepia skrundančiais riešutais. Juos, sako tinklaraštininkė, galima paruošti pagal kiekvieno skonį.

Artėjant Europos dienai pristatome projektą „Solidarumo balkonai“. Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai pasakoja, kaip palaiko savo artimuosius, gyvenančius kur kas sunkiau koronaviruso krizę išgyvenančiose šalyse – Italijoje ir Prancūzijoje.

Trečiadienio rytas skirtas ir knygoms. Šį kartą pristatoma vaikų literatūra, kurią parinko šio žanro apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė. Plačiau išgirsti galima ir apie naują „Eglės žalčių karalienės“ leidimą, ir apie literatūra su gausybe paveiksliukų paties mažiausiems.

Kinijoje – paankstintos vestuvės, kuriuos buvo transliuotos internetu. Kinų pora planavo susituokti spalį, bet užklupus pandemijai, ceremonija paankstinta. Joje dalyvavo jaunieji, organizatoriai ir filmavimo komanda, o vestuvės transliuotos internetu. Jas stebėjo pusė milijono žiūrovų

Šią dieną 2004-aisiais parodyta paskutinė serialo „Draugai“ serija. Tai – 10 sezonų trukusi istorija apie 6 draugus. Jeigu serialą žiūrėjote, šio ryto klausimas neturėtų būti sudėtingas.

Nuo pandemijos pradžios netyla kalbos apie vakcinos kūrimą koronavirusui gydyti, tačiau procesas nėra jau toks greitas. VU Gyvybės mokslų centro profesorė Aurelija Žvirblienė sako netikinti, kad vakcina galėtų atsirasti iki numanomos antrosios pandemijos bangos rudenį, tačiau tuo pačiu tikina, kad ją išgyvensime lengviau, nes įgijome mums taip reikalingos patirties.

Švelninamas karantinas ir Bankoke – atidaromos kavinės, grožio salonai, gyvūnų parduotuvės. Žmonės gali daugiau laiko praleisti lauke, tačiau griežti socialiniai ribojimai išlieka.

Lietuvą Turkijoje garsina ne tik krepšinis, bet ir duomenų nutekinimo skandalas, galiausiai lėmęs, kad tūkstančiai žmonių patyrė represijas. Įvairių valstybių žiniasklaida ir žmogaus teisių gynėjai jau 4 metus aiškinasi, kaip iš vienos Šiaulių įmonės nuomotuose serveriuose buvę duomenys galėjo patekti į Turkijos žvalgybos rankas. Apie tai plačiau pasakojo LRT.lt žurnalistė Jurga Bakaitė ir MRU docentas Marius Laurinaitis.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau