Žinios. Švelninant karantino sąlygas, turizmo ir kelionių sektorius pradeda ruoštis atostogų sezonui

Lietuvoje patvirtintas 48-tas mirties nuo koronaviruso atvejis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad svarstoma toliau atlaisvinti karantino sąlygas – leisti individualias treniruotes sporto klubuose, kavinių darbą viduje. Pasak A. Verygos, siūlymus švelninti karantino sąlygas šiandien neformaliai aptars ministrai, o sprendimai planuojami rytoj Vyriausybėje

Pasauliniam mirčių nuo koronaviruso skaičiui perkopus 250 tūkst., įvairios pasaulio valstybės bando išjudinti pandemijos sukrėstą ekonomiką ir skuba gelbėti labiausiai nukentėjusias sritis, tokias kaip aviacija ir turizmas. Tačiau tarptautinė apklausa rodo, kad dauguma šalių gyventojų nori, jog jų vyriausybės prioritetą skirtų sveikatai, net jei tai reikš lėtesnį ekonomikos atsigavimą.

Rusija 3 dieną iš eilės skelbia per parą registravusi daugiau nei 10 tūkst. naujų koronaviruso infekcijos atvejų.

200 eurų išmokas pensininkams ir kitiems socialiai remtiniems žmonėms išmokėti dabar ar artimiausiu metu neįmanoma – taip tikina Ramūnas Karbauskis. Esą rugpjūtis pasirinktas atsižvelgiant į „Sodros“ galimybes. Opozicija pasirinktą išmokėjimo terminą sieja su spalio mėnesio rinkimais.

Telšių rajone, Plepų kaime, gyvenamajame name kilus gaisrui, žuvo du vaikai. Pasak ugniagesių, gaisras, pirminiais duomenimis, kilo namo vonioje, galėjo užsidegti elektros laidai. Kadangi vonios patalpa buvo iškalta lengvai užsidegančiomis plastikinėmis lentelėmis, nuodingi dūmai netrukus pasklido ir kambaryje, kur miegojo vaikai. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė vidinį patikrinimą dėl aplinkybių, susijusių su tarnybos pareigūno Renato Martišiaus susirašinėjimo turiniu, tačiau pažeidimų nenustatė.

Naujuoju valstybės kontrolieriumi Seimas slaptu balsavimu paskyrė Mindaugą Macijauską, iki šiol dirbusį kontrolieriaus pavaduotoju.

Švelninant karantino sąlygas, turizmo ir kelionių sektorius pradeda ruoštis atostogų sezonui. Kaip keisis lietuvių atostogos ir jų kryptys? Pokalbis su organizacijos „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros vadove Indre Trakimaite-Šeškuviene.

Priešinantis opozicijai ir didėjant koalicijos partnerių spaudimui valdančioji Lenkijos partija signalizuoja, kad gali atidėti sekmadienį suplanuotus prezidento rinkimus.

Jungtinė Karalystė, viena labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusių šalių Europoje, pradeda testuoti išmaniųjų telefonų programėlę, skirtą koronaviruso plitimui sekti ir stabdyti. Programėlė fiksuos kiekvieną naudotojų kontaktą su kitais naudotojais ir informuos juos, jei jie buvo atsidūrę šalia viruso nešiotojų.

Specialistų teigimu, karantino apribojimai gali neigiamai paveikti žmonių psichinę sveikatą. Su priklausomybėmis kovojantiems žmonėms tai – kritinis laikas. Baiminamasi, kad saviizoliacija gali paskatinti naujas priklausomybes arba jos gali atsinaujinti.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau