Labas rytas, Lietuva II d. Šiuo metu Pietų Amerikoje turėjęs viešėti Orijus Gasanovas: liūdniausia dėl nežinomybės, kada bus galima keliauti

Jūsų dėmesiui – virtualios choro „Jauna muzika“ repeticijos: kaip jos vyksta? Štai projekto vadovė Ingrida Alonderė teigia, jog karantino laikotarpis – ne rožėmis klotas: atšauktos gastrolės į užsienį, nutrūkusios repeticijos. Tačiau patys choristai, regis, rado išeitį – susibūrė į virtualias repeticijas. Choro meno vadovas, kompozitorius Vaclovas Augustinas tikina, kad chorui labiausiai stinga buvimo kartu. Po pokalbio su laidos pašnekovais – choro atliekamas muzikinis kūrinys.

Trumpas reportažas apie Milane ant sienos „nutupdytą“ piešinį, kuriuo dėkojama su koronavirusu kovojantiems medikams.

Karantinas yra puikus metas ne tik susitvarkyti namus, bet ir juos atnaujinti. Konkrečius patarimus, kaip tai padaryti, suteikia interjero dizaineris Dovas Serapinas.

Kaip karantiną leidžia kelionių žurnalistas, LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ vedėjas Orijus Gasanovas? Pašnekovas sako, jog dėl pasaulį sukausčiusio karantino jam teko atšaukti 5 keliones, o šiuo metu jis turėtų viešėti Pietų Amerikoje. Tiesa, vyras pripažįsta, jog liūdniausia yra dėl nežinios, kada ir vėl bus galima keliauti. Paklaustas, kaip pasikeitė laidos rengimas, žurnalistas atskleidė naudojąs naują būdą: „Interviu imame virtualiai – tai keista, bet pasiteisino.“

Rasa Stoškuvienė ir Laura Remeikienė – „Namai, kur tebelaukia“.

Skaitymo sutrikimą – disleksiją, turintys žmonės skaito lėčiau ir tekstą supranta lėčiau. Disleksijos centro įkūrėja sako, kad mokyklose iki šiol pasigenda geresnio supratimo apie šį sutrikimą, anot jos, galėtų būti ir daugiau įgarsintų vadovėlių. Plačiau apie įgarsintas knygas, skirtas turintiems sutrikimų, – pokalbis su aklųjų bibliotekos informacinių išteklių skyriaus vedėja Dalia Balčytyte.

Ved. U. Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau