Labas rytas, Lietuva II d. Monique apie kūrybą karantino metu: pasigendu ryšio ir bendrystės

Antroje gegužės 4-osios „Labas rytas, Lietuva“ dalyje žiūrėkite:

Pasaulio kova su pandemija: kaip atrodo gyvenimas Kalifornijoje, pokalbis su Lietuvos garbės konsule Kalifornijoje Daiva Čekanauskas-Navarette. Alinantis karštis, paplūdimiai uždaryti, o parduotuvėse prekių deficitas. Koks jausmas gyventi Los Andžele tokiu metu?

Socialinių tinklų naujienos: vakar daugybė Lietuvos mamų, močiučių bei globėjų buvo sveikinamos Mamos dienos proga – socialiniuose tinkluose mirga įvairiausi sveikinimo būdai ir gėlės per balkoną – tik pradžia.

#LabasRytasNamuose su Monique. Pokalbis su gerai žinoma Lietuvos atlikėja Monika Pundziūte–Monique apie karantiną ir jo suteiktas galimybes pasinerti į kūrybą bei naujos kalbos mokymąsi. Monika sako, kad nors iš pradžių ir buvo sunku, o aplink daug nežinios – šiandien ji džiaugiasi produktyviai leidžiamu laiku ir kūryba, kuria nekantrauja pasidalinti su savo gerbėjais.

Stop kadras: Čikagoje skulptūroms uždėtos kaukės. Taip raginama saugotis koronaviruso. Kaukės sukurtos pagal Čikagos vėliavą.

Ryto spėlionėje šiandien klausimas apie puikiai pažįstamą ir daugelio mylimą rašytoją Ernestą Hemingvėjų. Už kūrinį „Senis ir jūra“ autorius gavo Pulitzerio ir Nobelio premijas. Apysaką „Senis ir jūra“ Ernestas Hemingvėjus parašė Kuboje 1951 m. Šis mažos apimties kūrinys pirmiausia buvo išspausdintas žurnale „Life“, kurio per dvi dienas parduota daugiau kaip 5 mln. egzempliorių. Kiek vėliau „Senis ir jūra“ pasirodė atskira knyga ir išgarsino amerikiečių rašytoją visame pasaulyje. 1953 m. rašytojui įteikta Pulicerio, o po metų – Nobelio literatūros premija.
Kūrinys buvo adaptuota kino ekranui triskart: 1958 m., 1990 sukurtas mini-serialas ir 1999 m. – animacinis filmas.
2003 metais BBC sudarytoje mėgstamiausių apsakymų apklausoje „Senis ir jūra“ užėmė 173 vietą iš 200.

Įdomiosios LRT pamokos ir namų darbai: praėjusį ketvirtadienį namų darbus uždavė TV laidų vedėja, aktorė Jurgita Jurkutė. Ekrane – išradingi ir smagūs sveikinimai mamos!

„Labas rytas, Lietuva“ komanda atsisveikina iki rytdienos ir linki malonios savaitės pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau