Vienkartinė planeta. Laikas įpročiams keisti

Vienkartinė planeta

2020.05.04 16:30

Vienkartinė planeta. Laikas įpročiams keisti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Daug žmonių pastebėjo, kiek nedaug jiems iš tiesų reikia. Jie nebesvajoja apie didesnius ir prabangesnius automobilius, ar baseinus, ar jachtas, ar kokius kitus materialius dalykus - turėti tik daugiau daugiau daugiau. Staiga, šitos svajonės išnyko ir žmonės atsigręžė į esminius dalykus“, - sako klimato kaitos ekonomikos ir laimės mokslų daktarė Filka Sekulova iš Barselonos universiteto. Ji per karantiną rengia apklausą apie pakeitusias žmonių mintis ir įpročius.

Klimato ir žmonių santykius stebintys mokslininkai pastebi, kad dėl pandemijos žmonės buvo priversti pakeisti savo įpročius ar bent jau mintis. Ar tai įpročiai užsibus, pasakyti sunku, tačiau jie mato pozityvių ženklų.

Tuo metu Saulei su vyru Dariumi tvarūs įpročiai yra natūrali kasdienybės dalis jau nebe pirmus metus. Pora persikėlusi į kaimą džiaugiasi galėdami gyventi, kaip Saulė sako, „prie žemės“ ir santarvėje su aplinka.

Ar pasikeitęs pasaulio ritmas gali tapti proga keisti įpročiu gamtos naudai ir įsiklausyti į save? Kaip sekasi tiems, kurie jau pasirinko tvaresnį gyvenimo būdą?

Autorė Vita Ličytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.