Kosmoso departamentas. Baltijos jūra ir Saulės vėjas

Kosmoso departamentas

2020.05.01 11:05

Kosmoso departamentas. Baltijos jūra ir Saulės vėjas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ką šiandien žinome apie invazines biologines rūšis Baltijos jūroje? Ir kaip, kartais net patys to nežinodami, svetimas rūšis prie savo krantų „pakviečiame“ patys? Apie tai kalba Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instututo mokslo darbuotoja dr. Greta Srėbalienė.

Pokalbis iš Lietuvos radijo archyvo: VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto doktorantas Aidas Sadauskas pasakoja, ar įmanoma atrasti nežemišką gyvybę Saulės sistemoje – ir kaip mokslininkai sieks tą daryti.

Su rubrika „Va čia tai kosmosas“ aptariame Lietuvos mokslo entuziastams džiugią naujieną: lietuvių įmonė „NanoAvionics“ laimėjo kontraktą su NASA – ir agentūros užsakymu kurs palydovą, kuris kosmose išskleis Saulės vėjo burę.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.