Panorama. Motinos dienos savaitgalį policija tikrins, ar nėra pažeidžiamos karantino taisyklės

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad patvirtinus 10 naujų koronaviruso atvejų, iš viso infekcija nustatyta 1385 žmonėms.

Artėjantį ilgąjį savaitgalį didelės policijos ir kitų tarnybų pajėgos kontroliuos, kaip žmonės laikosi karantino režimo. Daug dėmesio ketinama skirti kurortams bei kapinių apylinkėms, kur didesnio automobilių srauto tikimasi dėl sekmadienį minimos Motinos dienos. Nors apribojimų vykti į kitus miestus, kaip per Velykas, nebus, tačiau policija perspėja, kad pasirinktinai tikrins automobilius.

Vyriausybės pristatytą socialinį paketą, kuriame – ir vienkartinės išmokos visiems senjorams, opozicija vadina rinkimine akcija. Pasak jos atstovų, tai įrodo noras išmokas labiausiai koronaviruso krizės pažeistoms socialinėms grupėms išmokėti rugpjūtį, kai rinkimai į Seimą – spalį. Valdantieji tokias kalba neigia.

Koronavirusas ir toliau plinta socialinės slaugos ir globos įstaigose. Lietuvoje 14-oje jų užfiksuotas bent vienas infekcijos atvejis. Labiausiai nerimaujama, kad užkratas aptinkamas profilaktinio patikrinimo metu – simptomų susirgusieji dažnai nė nejautė. Baiminantis galimo besimptomių atvejų plitimo, šį ilgąjį savaitgalį 10 didžiausių šalies miestų sveikatos apsaugos ministras kviečia išsitirti visus norinčius. Vilniaus savivaldybės atstovas tikslina – pasitikrinti galės ne kiekvienas.

Ilgąjį savaitgalį – švelnesni apribojimai, tad neabejojama, kad žmonės plūs į pajūrio ir kitus kurortus. Juose rengiamasi svečių pagausėjimui, verslininkai ruošia lauko kavines. Tiesa, apgyvendinimo paslaugas teikti dar draudžiama. Dėl vasaros sezono kurortuose tvyro nežinomybė, nėra jokių rekomendacijų, kaip reikės poilsiauti saugiai.

Rusijos premjeras Michailas Mišustinas ketvirtadienį pranešė, kad jam testu patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19 ir kad jis izoliuosis, siekdamas apsaugoti kitus kabineto narius.

Europos Sąjungos ekonomika pirmą šių metų ketvirtį susitraukė pusketvirto procento, eurozonos dar daugiau – trimis ir aštuoniomis dešimtosiomis procento. Remiantis Eurostato duomenimis, tai – rekordinis vieno ketvirčio nuosmukis.

Jungtinės Valstijos skelbia, kad eksperimentinis antivirusinis vaistas remdesiviras – veiksmingas koronaviruso infekcijai gydyti.

Seimas skubiai taiso įstatymą, kuris daliai savarankiškai dirbančių žmonių iki šiol neleido gauti žadėtos karantino išmokos, jei turi ir darbo sutartį.

Vartotojas negalės atsisakyti renginių organizatoriaus pasiūlyto kupono vietoj per karantiną atšaukto renginio – taip nusprendė Seimas. Šio kupono vertė turi būti ne mažesnė nei pirkto bilieto kaina.

Šešerių metų kadenciją baigianti Lenkijos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Malgožata Gersdorf įspėja, kad „Teisės ir teisingumo“ partijos valdoma šalis sparčiai artėja autoritarinės santvarkos link.

Seimas, anksčiau pasipriešinęs prezidentui Gitanui Nausėdai dėl valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio atleidimo iš pareigų, šiandien balsavo už jo atleidimą.

Koronavirusas gali pakoreguoti ir stojimą į aukštąsias mokyklas. Vytauto Didžiojo universiteto rektorius svarsto, jei užsitęsus karantinui ir laikantis saugumo rekomendacijų nepavyktų surengti egzaminų sesijos, papildomo testavimo galėtų imtis patys universitetai. Švietimo ekspertė Vilija Targamadzė sako, kad abiturientams turėtų būti leista iš naujo pasirinkti, kokius egzaminus laikyti, o į juos įtraukti tik temas, kurias moksleiviai mokėsi iki karantino pradžios.

Po sunkios ligos mirė pedagogas, matematikas, vienas iš KTU gimnazijos įkūrėjų ir ilgametis vadovas Bronislovas Burgis.

Karantinas – naujų galimybių laikas. Šiauliuose gyvenantis menininkas socialiniame tinkle įkūrė grupę, kurioje tikėjosi su bendraminčiais per karantiną pasidalyti kūryba. Vienuolikos tūkstančių sekėjų sulaukusi grupė šiandien tapo nauja platforma, kurioje savo darbus pristato Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys menininkai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau