Ryto allegro. Švenčiame Tarptautinę džiazo dieną

Ryto allegro

2020.04.30 07:05

Ryto allegro. Švenčiame Tarptautinę džiazo dieną

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros naujienos spaudoje.

Igno Meilūno animacinio filmo „Matilda ir atsarginė galva“ pasaulinė premjera vyks viename svarbiausių industrijos renginių – tarptautiniame Annecy animacijos festivalyje.

LRT RADIJAS ir LRT KLASIKA tęsia projektą „Atminties akmenys“. Pokalbis su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyr. mokslo darbuotoja dr. Loreta Mačianskaite apie vieną iškiliausių Lietuvos rašytojų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Icchoką Merą.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: Europos laikraščiai liūdi dėl švedų rašytojo Pero Olovo Enquisto mirties, o Kinijos vyriausybės taikiklyje - rašytojos Fang Fang dienoraštis.

Balandžio 30-ąją pasaulis mini Tarptautinę džiazo dieną. UNESCO 2011 m. pradėta iniciatyva jau tapo gražia tradicija, suburiančia margą džiazo bendruomenę – muzikos kūrėjus ir atlikėjus, džiazo mėgėjus.

Lietuviškos muzikos platforma „Pakartot“ tampa mokama. Apie šį sprendimą ir klausytojų sąmoningumą dėl autorių teisių kalbamės su Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „Agata“ direktore Agne Begete ir „Agata“ projektų vadovu Justu Prascevičiumi.

Kas skambės kitos savaitės „Klasikos koncertų salėse“ - LRT KLASIKOS vyr. muzikos redaktorės Rasos Murauskaitės apžvalgoje.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.